تغییر اطلاعات whois دامین - Hexonet

 

مشترک گرامی در صورتی که دامین خود را از طریق ایران هاست در پنل هگزونت ثبت نموده اید، می توانید اطلاعات ثبتی دامین یا اصطلاحا whois دامین خود را از طریق پرتال کاربران  و همچنین پنل هگزونت تغییر دهید:

 

 جهت تغییر مشخصات مالکیت دامین از طریق پرتال کاربران پس از ورود به پرتال کاربران، قسمت "سرویس ها"، وارد بخش مدیریت سرویس شوید.

 با انتخاب گزینه تغییر مشخصات نسبت به ویرایش اطلاعات در هر یک از قسمت های Regsitrant ، Administrator ، Billing و Technical اقدام نمایید.

لازم بذکر است در تمامی قسمت ها می بایست موارد زیر رعایت شده باشد:

-- در صورتی که در نام شرکت عبارت N/A نوشته شده آن را به عبارت – یا به نام شرکت خود ویرایش نمایید.

- شماره تلفن نباید کمتر از 9 رقم و بیشتر از 15 رقم باشد.

- فقط حروف، اعداد انگلیسی و کاراکترهای فاصله، ویرگول، خط فاصله و نقطه قابل قبول هستند.

 

توجه :

لازم به ذکر است پس از ویرایش بخش های موجود در  Regsitrant  ، ایمیلی از سمت رجیسترار هگزونت دریافت خواهید کرد که پس از تایید آن، مشخصات رجیسترنت در  Whois  دامنه آپدیت خواهد شد.

 پس از اعمال تغییرات روی "بروز رسانی Whois " کلیک نمایید.

 در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات، پنجره بطور اتوماتیک بسته می شود.

 

همچنین از طریق پنل هگزونت نیز می توانید نسبت به اعمال تغییرات whois  دامنه خود اقدام نمایید.

نحوه ورود به پنل هگزونت


پس از ورود به پنل از طریق کلیک بر روی منوی سمت چپ، بر روی سریرگ Domains  و کلیک بر روی دامنه ای که مایل به تغییر whois  آن هستید و سربرگ CONTACT  می توانید مشخصات مالک دامنه را تغییر دهید.

 

توجه داشته باشید طبق قوانین ICANN تغییرمشخصات Registrant دامنه 60 روز پس از ثبت آن مقدور می باشد و در صورت اعمال ، با تایید ایمیل Hexonet  مبنی بر تایید این تغییرات، به روزرسانی آن در whois انجام خواهد شد.