چگونه می توان دیتابیس را Import یا Export نمود؟

در صورتی که قصد ریستور (Import) و بکآپ (Export) دیتابیس را دارید می توانید از 2 روش در راهنمای زیر استفاده کنید. برای این منظور ابتدا از طریق راهنمای زیر وارد کنترل پنل شوید.
 
 
 
 
    روش اول : با استفاده از کنترل پنل
 
از منوی سمت چپ کنترل پنل بر روی Databases کلیک کنید.
 
 
در صورتی که قصد ریستور دارید روی نام دیتابیس مورد نظر گزینه Import Dump را کلیک کنید.
 
 
در این صفحه آدرس فایلی را که قصد ریستور آن رادارید باید وارد شود. در صورتی که فایل بر روی سیستم لوکال شما می باشد از قسمت Upload بر روی Choose File کلیک کنید تا فایل را انتخاب کنید و اگر فایل در میزبانی شما آپلود شده است می توانید با انتخاب فایل از هاست در قسمت Import و کلیک بر روی OK ریستور دیتابیس را انجام دهید.
 
 
همچنین با کلیک روی Export Dump روی نام دیتابیس مربوطه می توانید بکآپ تهیه کنید.
 
 
در صفحه ای که مشاهده می شود باید آدرسی که قصد دارید دیتابیس در آنجا دانلود شود را وارد کنید که این آدرس مربوط به فایل های میزبانی وبسایت می باشد. سپس با کلیک بر روی OK بکآپ از دیتابیس تهیه می شود.
 
 
    روش دوم : با استفاده از phpMyAdmin
 
در این روش بعد از اینکه روی Databases کلیک کردید گزینه phpMyAdmin را زده تا وارد محیط دیتابیس شویم.
 
 
در صورتی که قصد ریستور دیتابیس را دارید بر روی گزینه Import کلیک نمایید. در پنجره ظاهر شده، بر روی دکمه Choose File کلیک نموده و مسیر فایل backup موجود روی سیستم لوکال را انتخاب کنید و در انتها روی Go کلیک کنید.
 
 
بعد از انجام عملیات بازیابی پنجره زیر ظاهر شده که نشان می دهد عملیات موفقیت آمیز بوده است.
 
 
برای تهیه بکآپ از دیتابیس در منوی بالای صفحه، گزینه Export  (صدور) را انتخاب نمایید. در صفحه Export، گزینه Quick را انتخاب و از لیست Format ، قالب SQL را انتخاب فرمایید. سپس روی گزینه Go  کلیک نمایید تا عملیات بک آپ گیری و ذخیره آن روی کامپیوتر شما آغاز گردد.