مشترک گرامی ارتقا سرور اختصاصی مجازی (VDS ) به منزله افزایش هارد، رم، سی پی یو و پهنای باند سرور بوده و ارتقا سرور محل آن را تغییر نخواهد داد.
نکاتی که در خصوص انجام ارتقا سرور می بایست مدنظر قرار گیرد :
  1. پس از ارتقا سرور از طریق پرتال کاربران می بایست انجام آن را به بخش امور مشترکین به ایمیل info@iranhost.com  یا شماره 83305-021 داخلی 1 اطلاع دهید.
  2. پس از انجام ارتقا امکان لغو و برگشت به سرور قبلی وجود ندارد.
  3. امکان ارتقا سرویس VDS-5 وجود ندارد و در صورت نیاز به منابع بیشتر می توانید از سرویس های سرور اختصاصی یا میزبانی اختصاصی استفاده نمایید.
  4. ارتقا سرور اختصاصی مجازی (VDS) از طریق پرتال کاربران تنها باعث افزایش ram و cpu خواهد شد و در این حالت جهت اعمال ارتقای رم و پردازنده ،می بایست وارد کنترل پنل سرور اختصاصی مجازی شده و از بخش  configuration ارتقا اعمال شود و  پس از آن، سرور restart خواهد شد و تغییرات به سرور  assign   می شود.
  5. درصورت تمایل به ارتقای هارد نیز توجه به نکات زیر ضروری می باشد:
-          در صورت وجود snapshot روی کنترل پنل سرور مجازی می بایست نسبت به حذف آن اقدام نمایید.
-    ارتقای هارد تنها در ساعات اداری انجام می شود.
-          سرور به مدت چند دقیقه جهت ارتقا هارد خاموش می شود.
-          چنانچه تمایل به ارتقا هارد سرور اختصاصی مجازی خود دارید می بایست پس از ارتقا به روش زیر، درخواستی به همراه یوزرنیم و پسورد ریموت به سرور را از طریق ارسال تیکت به دپارتمان خدمات دامین اعلام نمایید.  
"اینجانب/ شرکت ............... با توجه به ارتقا انجام شده به پلان ........... جهت سرویس ...................... از طریق پرتال کاربران، رضایت خود مبنی بر افزایش میزان هارد سرویس مذکور را اعلام می دارد."
یوزرنیم ریموت به سرور : .........
پسورد ریموت به سرور : ........
 
 
لازم به ذکر است در این حالت پس از انجام ارتقا به پلان بالاتر مشکلی برای اطلاعات میزبانی شما بوجود نخواهد آمد و اطلاعات شما پاک نخواهد شد .
 
جهت انجام ارتقا از طریق پرتال کاربران :
1- پس از ورود به پرتال کاربران، قسمت "سرویس ها" -> "میزبانی وب" را انتخاب نمایید.
 
 
2-      با مشاهده سرویس مورد نظر، روبروی نام سرویس در قسمت عملیات، روی گزینه "ارتقا" (مستطیل مشکی و علامت بعلاوه آبی رنگ) -بر اساس راهنمای نشانه ها - کلیک نمایید.
 

 
3-      سپس پلان جدید را انتخاب نمایید. با انتخاب پلان جدید از لیست پلان ها، می توانید از هزینه ی ارتقا به پلان مورد نظر آگاه شوید.

 
جهت انجام ارتقا می بایست هزینه مشاهده شده، در اعتبار کاربری شما موجود باشد. در صورتی که مبلغ در اعتبار نقدی موجود می باشد، از مرحله 4 مابقی مراحل را طی نمایید .
در غیر این صورت جهت پرداخت آنلاین مبلغ مربوطه گزینه انصراف را انتخاب و   به مقاله مرتبط مراجعه نمایید .
پس از شارژ کاربری، مجددا مراحل 1 تا 4 را پیگیری نمایید .
لازم به ذکر است بعد از افزایش اعتبار، در صورت عدم زدن گزینه ارتقا، سرویس مذکور ارتقا نگردیده و تنها مبلغ در اعتبار کاربری شما قرار خواهد گرفت.
 
4- گزینه ی ارتقا را انتخاب نمایید.
 
 

 
 
5-  پس از انتخاب گزینه ی ارتقا صفحه به حالت لود شدن می رود.

 
6- پس از اتمام مراحل مشاهده می کنید که ارتقا به پلان درخواستی شما صورت گرفته است.
 
 
لازم به توضیح است جهت انجام صحیح ارتقا می بایست حتما مورد را به بخش امور مشترکین (در ساعات اداری 9 صبح تا 17:30 عصر) یا بخش پشتیبانی (خارج از ساعات اداری) اعلام نمایید. زیرا در غیر این صورت منابع سرور شما افزایش نخواهد یافت.
در صورت عدم تمایل به پرداخت آنلاین، می توانید به روش های زیر نیز نسبت به شارژ اعتبار کاربری و ارتقا سرویس خود اقدام نمایید :
1-     واریز به شماره حساب :
مبلغ مورد نظر را به شماره حساب زیر واریز نموده و به روش های زیر اطلاعات پرداخت را اعلام نمایید:
0100951296000
بانک ملی – حساب سیبا
به نام آقای آرش صیفی خانی
فکس : فیش پرداختی را با ذکر نام دقیق سرویس و نوع عملیات (ارتقا) بر روی آن به شماره 83305-021 داخلی 5 فکس و تاییدیه فکس را بعد از ارسال فکس از داخلی 2 دریافت نمایید .
ایمیل : همچنین می توانید اطلاعات پرداخت شامل : شماره قرمز رنگ روی فیش، تاریخ پرداخت، مبلغ، نام سرویس و نوع عملیات (ارتقا) را به ایمیل info@iranhost.com ارسال نمایید.
تماس تلفنی : شما می توانید با شماره 83305-021 داخلی 1 (امور مشترکین) تماس حاصل نموده و اطلاعات پرداخت را به صورت تلفنی اعلام و ارتقا سرویس خود را پیگیری نمایید.
 
2-     کارت به کارت :
مبلغ مورد نظر را به شماره کارت زیر انتقال داده و به روش های زیر اطلاعات پرداخت را اعلام نمایید:
6037997258063743
بانک ملی – حساب سیبا
به نام آقای آرش صیفی خانی
 
فکس : رسید پرداختی را با ذکر نام دقیق سرویس و نوع عملیات  بر روی آن به شماره 83305-021 داخلی 5 فکس و تاییدیه فکس را بعد از ارسال فکس از داخلی 2 دریافت نمایید.
ایمیل : همچنین می توانید اطلاعات پرداخت شامل : 4 رقم آخر کارت مبدا، شماره پیگیری 6 رقمی، تاریخ پرداخت، مبلغ،نام سرویس و نوع عملیات را به ایمیل info@iranhost.com ارسال نمایید.
تماس تلفنی : شما می توانید با شماره 83305-021 داخلی 1 یا 2 (فروش، امورمشترکین ) تماس حاصل نموده و اطلاعات پرداخت را به صورت تلفنی اعلام و نمایید.
 
ساعت پاسخ گویی بخش فروش و امور مشترکین:
شنبه تا چهارشنبه 8:30تا 17
پنجشنبه  8:30 تا 12:30
روزهای تعطیل از طریق ایمیل