12 - راهنمای نصب MySQL و phpmyadmin و انجام تنظیمات آن در کنترل پنل WSP

ابتدا با استفاده از Remote Desktop به سرور VDS خود متصل شده و مراحل 1 تا 4 را مطابق زیر انجام دهید.

1-       می توانید از طریق این لینک نسبت به دانلود و نصب ورژن مورد نظر mysql   اقدام نمایید. (لینک ارائه شده مرتبط با دانلود MySQL 5.5 می باشد.)

 

همچنین امکان نصب mysql   از طریق نرم افزار installer  web platform   نیز وجود دارد.

 

نکته : در نظر داشته باشید  که آخرین ورژن MYSQL   ی که کنترل پنلwsp   (ورژن  2 پشتیبانی می نماید  (   5.5   می باشد.

 

2-       بعداز نصب کامل mysql   در این بخش  نسبت به نصب phpmyadmin   اقدام نمایید.

 

3-       برای استفاده بهینه از mysql   نیاز به نصب phpmyadmin   خواهید داشت لذا بعداز نصب mysql   و قبل از انجام تنظیمات wsp   ، نسبت به نصب phpmyadmin   از طریق دستورالعمل ذیل اقدام نمایید :

 

-          از لینک ذیل نسبت به دانلود ورژن مورد نظر اقدام نمایید.

 

 

http://www.phpmyadmin.net/home_page/downloads.php

 

 

-          یک فلدر به نام phpmyadmin   در مسیر c:\inetpub\wwwroot  ایجاد و فایل دانلود شده را مطابق شکل زیر در آن آنزیپ نمایید.

 


 

 

-          به IIS  سرور رفته و مطابق شکل زیر،  در زیر شاخه default web site  برروی فلدر phpmyadmin  دکمه راست موس را فشرده و گزینه convert to application  را انتخاب و سپس برروی گزینه next و finish  کلیک نمایید.

 

 

-          کافیست یک فلدر به نام phpsessions  در میسر c:\temp\  ایجاد و پرمیشن های کامل را برای کاربری های IIS_IUSRS   و Network Service  به این فلدر ارائه نمود. حال در فایلphp.ini   رفته و مقدار session.save_path   را برابر مقدار ذیل قرار دهید :        C:\temp\phpsessions

باید این تغییر را بر روی تمام ورژن های  php  اعمال کرد 

 

4-       از لینک ذیل نسبت به دانلود ورژن windows (x86,bit,MSI installer)  و نصب آن برروی سرور جهت نصب کانکتور mysql   اقدام نمایید :

http://dev.mysql.com/downloads/mirror.php?id=403042

 

نکته : برای دانلود نیازی به وارد نمودن اطلاعات شخصی نمی باشد و تنها کافیست روی گزینه no thanks   کلیک نمایید.

 

5-        حال مطابق شکل زیر به کنترل پنل wsp   بخش server   مراجعه نموده و نسبت به اضافه نمودن سرویس mysql   اقدام نمایید تنها در بخش external address   آی پی که به mysql   اختصاص داده اید را وارد نموده و در بخش password   نیز رمز عبور کاربری root   مربوط به mysql   را وارد و رکورد مورد نیاز را نیز در بخش record   وارد و سپس برروی update   کلیک نمایید. 
در بخش 
Database Browser Logon URL   نیز کافیست URL   مورد نظر جهت استفاده در بخش browse database   را وارد نمایید. آدرسی مانند :   http://IP address/phpmyadmin/