با توجه به متوقف شدن پروژه WebSite Panel نسخه جدیدی با نام Solid CP  ارایه شده است.

     1 - پس از برقراری ارتباط ریموت با سرور مجازی ، در مرورگر VDS ،  از لینک ذیل نسبت به دانلود نرم افزار اقدام نمایید :

       پس از کلیک بر روی آیکان برنامه ، با تیک زدن پذیرفتن توافقنامه و کلیک بر روی Next و Finish به نصب پایان دهید.

      2-      بعداز نصب نرم افزار ،پس از وارد شدن به آن (WebsitePanel Installer) ، در پنجره ظاهر شده بر روی View Available component کلیک نمایید.

 

 

      -  در صفحه لود شده گزینه view available components را انتخاب کنید

     -   در صورتیکه قصد دارید بخش های website panel portal , website panel enterprise server , website panel server همگی برروی یک سرور نصب شوند کافیست در این مرحله گزینه install مربوط به website panel standalone server setup را انتخاب نمایید.

 

      -  دیگر مراحل نصب را تا رسیدن به بخش web setting  ادامه دهید .

 

 

در این بخش با توجه به شرایط نصب یکی از مراحل الف یا ب ذیل را ادامه دهید :


الف - در صورتیکه در حال نصب WSP  برای یک سرور اختصاصی و یا میزبانی اختصاصی هستید

  باید اولین secondary  آی پی آدرس را در این بخش  وارد نموده و در قسمت port  نیز باید پورت 80 را به آن اختصاص دهیم. در صورتیکه در این روند با خطا مواجه شدیم باید در نظر داشته باشید که برروی آی پی و پورت انتخاب شده در بخش IIS  سرور ، سایت دیگری قرار داده شده است.


ب- در صورتیکه در حال نصب WSP  برروی VDS  می باشید

( از آنجا که تنها یک آی پی آدرس دارید ) آی پی آدرس موجود را تغییر نداده و تنها پورت مربوطه را برروی 9001 تنظیم نمایید.


در بخش host name نامی را وارد ننموده و برروی گزینه next  کلیک نمایید.

    - در صفحه لود شده در فیلد SQL server مقدار localhost\sqlexpress ( اگر ارور داشت می توان فقط localhost را قرار داد و مرحله بعد رفت ) و برای فیلد authentication مقدار SQL authentication را وارد نموده  یوزر مربوطه را sa  و پسوردد آن را که در حین نصب SQL server  ایجاد کرده اید در این بخش وارد کنید.

      

      -   در این صفحه باید یک رمز عبور برای کاربری serveradmin  وارد نموده و روی گزینه next  کلیک نمایید

      -    عملیات نصب را با کلیک برروی گزینه next  و سپس finish  به پایان ببرید

 

 

 

تنظیمات WSP

     1-      برای لاگین شدن به wsp  کافیست برروی آیکون Login to WebsitePanel که برروی Desktop  موجود است دابل کلیک نمایید. در صفحه لود شده نام کاربری را serveradmin  و رمز عبوری را که هنگام نصب WSP  ثبت نموده اید را وارد نمایید.

 

 

     2-      در صورتیکه درحال تنظیم WSP  برای میزبانی ویا سرور اختصاصی می باشید این مرحله را انجام نمایید و در غیر اینصورت به مرحله 3 مراجعه نمایید

در قسمت configuration  برروی گزینه IP Addresses  کلیک نموده و دیگر آی پی آدرس های مربوطه را با کلیک برروی add IP Address و وارد نمودن گزینه Website  برای فیلد pool  و مقدار my server  برای فیلد server  و وارد نمودن آی پی و یا رنج آی پی های مربوطه در بخش IP address اضافه نمایید.

    3-      به بخش configuration > my server > Web  رفته و (در صورتیکه در حال نصب برروی میزبانی و یا سرور اختصاصی هستید ، دومین آی پی secondary  را به عنوان مقدار فیلد   web site shared IP address  انتخاب نمایید) ، همچنین در قسمت  Web Sites Shared IP Address و Web Sites Public Shared IP Address نیز IP را وارد نمایید.