با توجه به متوقف شدن پروژه WebSite Panel نسخه جدیدی با نام Solid CP  ارایه شده است.

     1 - پس از برقراری ارتباط ریموت با سرور مجازی ، در مرورگر VDS ،   از لینک ذیل نسبت به دانلود نرم افزار اقدام نمایید :

       پس از کلیک بر روی آیکان برنامه ، با تیک زدن پذیرفتن توافقنامه و کلیک بر روی Next و Finish به نصب پایان دهید.


  

     2- بعداز نصب نرم افزار ،پس از وارد شدن به آن (Solidcp Installer) ، در پنجره ظاهر شده بر روی View Available component کلیک نمایید. 


  

     -   در صورتیکه قصد دارید بخش های

 Solidcp Portal , Solidcp Standalone Server Setup , Solidcp Enterprise Server , Solidcp Server asp.net v4.5 , Solidcp Server asp.net v2.0 , Solidcp Cloud Storage Portal 

     همگی برروی یک سرور نصب شوند کافیست در این مرحله گزینه install  مربوط بهSolidcp Standalone Server Setup را انتخاب نمایید.

      دیگر مراحل نصب را تا رسیدن به بخش web setting    ادامه دهید .


در این بخش با توجه به شرایط نصب یکی از مراحل (الف) یا (ب) زیر را ادامه دهید :


الف - در صورتیکه در حال نصب  Solidcp  برای یک سرور اختصاصی و یا میزبانی اختصاصی هستید 

باید اولین secondary    آی پی آدرس را در این بخش  وارد نموده و در قسمت port    نیز باید پورت 80 را به آن اختصاص دهیم. در صورتیکه در این روند با خطا مواجه شدیم باید در نظر داشته باشید که برروی آی پی و پورت انتخاب شده در بخش IIS    سرور ، سایت دیگری قرار داده شده است.

 


ب- در صورتیکه در حال نصب Solidcp بررویVPS  می باشید 

 

( از آنجا که تنها یک آی پی آدرس دارید ) آی پی آدرس موجود را تغییر نداده و تنها پورت مربوطه را برروی 9001 تنظیم نمایید.  


در بخش host name  نامی را وارد ننموده و برروی گزینه next کلیک نمایید.

 

    در صفحه لود شده در فیلد SQL server  مقدار localhost\sqlexpress ( اگر ارور داشت می توان فقط localhost را قرار داد و مرحله بعد رفت ) و برای فیلد authentication  مقدار SQL authentication  را وارد نموده  یوزر مربوطه را sa  و پسوردد آن را که در حین نصب SQL server  ایجاد کرده اید در این بخش وارد کنید. 

       

 

     در این صفحه باید یک رمز عبور برای کاربری serveradmin    وارد نموده و روی گزینه next    کلیک نمایید

 

 

      -      عملیات نصب را با کلیک برروی گزینه next    و سپس finish    به پایان ببرید 

 

 

 


 

 

  

تنظیمات WSP  

 

     1-       برای لاگین شدن به wsp    کافیست برروی آیکون Login to WebsitePanel  که برروی Desktop    موجود است دابل کلیک نمایید. در صفحه لود شده نام کاربری را serveradmin    و رمز عبوری را که هنگام نصب WSP    ثبت نموده اید را وارد نمایید.

 

 

 

  

     2-       در صورتیکه درحال تنظیم WSP    برای میزبانی ویا سرور اختصاصی می باشید این مرحله را انجام نمایید و در غیر اینصورت به مرحله 3 مراجعه نمایید 

 

در قسمت configuration    برروی گزینه IP Addresses    کلیک نموده و دیگر آی پی آدرس های مربوطه را با کلیک برروی add IP Address  و وارد نمودن گزینه Website    برای فیلد pool    و مقدار my server    برای فیلد server    و وارد نمودن آی پی و یا رنج آی پی های مربوطه در بخش IP address  اضافه نمایید. 

  

 

    3-       به بخش configuration > my server > Web    رفته و (در صورتیکه در حال نصب برروی میزبانی و یا سرور اختصاصی هستید ، دومین آی پی secondary    را به عنوان مقدار فیلد     web site shared IP address    انتخاب نمایید) ، همچنین در قسمت  Web Sites Shared IP Address و Web Sites Public Shared IP Address نیز IP را وارد نمایید.