10- راهنمای نصب Key4ce Website Panel

 

با توجه به متوقف شدن پروژه WebSite Panel و ارائه شدن نسخه لایسنس دار با نام MSPControl شاخه ای از تیم توسعه دهنگان WebSite Panel نگارشی را تحت عنوان "Key4ce Website Panel" ارائه دادند که در ادامه راهنمای نصب این کنترل پنل ذکر شده است :

     1 - پس از برقراری ارتباط ریموت با سرور مجازی ، در مرورگر VDS ،  از لینک ذیل نسبت به دانلود نرم افزار اقدام نمایید :

       پس از کلیک بر روی آیکان برنامه ، با تیک زدن پذیرفتن توافقنامه و کلیک بر روی Next و Finish به نصب پایان دهید.

      2-      بعداز نصب نرم افزار ،پس از وارد شدن به آن (WebsitePanel Installer) ، در پنجره ظاهر شده بر روی View Available component کلیک نمایید.

 

 

      -  در صفحه لود شده گزینه view available components را انتخاب کنید

     -   در صورتیکه قصد دارید بخش های website panel portal , website panel enterprise server , website panel server همگی برروی یک سرور نصب شوند کافیست در این مرحله گزینه install مربوط به website panel standalone server setup را انتخاب نمایید.

 

      -  دیگر مراحل نصب را تا رسیدن به بخش web setting  ادامه دهید .

 

 

در این بخش با توجه به شرایط نصب یکی از مراحل الف یا ب ذیل را ادامه دهید :


الف - در صورتیکه در حال نصب WSP  برای یک سرور اختصاصی و یا میزبانی اختصاصی هستید

  باید اولین secondary  آی پی آدرس را در این بخش  وارد نموده و در قسمت port  نیز باید پورت 80 را به آن اختصاص دهیم. در صورتیکه در این روند با خطا مواجه شدیم باید در نظر داشته باشید که برروی آی پی و پورت انتخاب شده در بخش IIS  سرور ، سایت دیگری قرار داده شده است.


ب- در صورتیکه در حال نصب WSP  برروی VDS  می باشید

( از آنجا که تنها یک آی پی آدرس دارید ) آی پی آدرس موجود را تغییر نداده و تنها پورت مربوطه را برروی 9001 تنظیم نمایید.


در بخش host name نامی را وارد ننموده و برروی گزینه next  کلیک نمایید.

    - در صفحه لود شده در فیلد SQL server مقدار localhost\sqlexpress و برای فیلد authentication مقدار windows authentication را وارد نموده و یک نام برای دیتابیس (مربوط به wsp ) در بخش database وارد نمایید.

      

      -   در این صفحه باید یک رمز عبور برای کاربری serveradmin  وارد نموده و روی گزینه next  کلیک نمایید

      -    عملیات نصب را با کلیک برروی گزینه next  و سپس finish  به پایان ببرید

 

 

 

تنظیمات WSP

     1-      برای لاگین شدن به wsp  کافیست برروی آیکون Login to WebsitePanel که برروی Desktop  موجود است دابل کلیک نمایید. در صفحه لود شده نام کاربری را serveradmin  و رمز عبوری را که هنگام نصب WSP  ثبت نموده اید را وارد نمایید.

 

 

     2-      در صورتیکه درحال تنظیم WSP  برای میزبانی ویا سرور اختصاصی می باشید این مرحله را انجام نمایید و در غیر اینصورت به مرحله 3 مراجعه نمایید

در قسمت configuration  برروی گزینه IP Addresses  کلیک نموده و دیگر آی پی آدرس های مربوطه را با کلیک برروی add IP Address و وارد نمودن گزینه Website  برای فیلد pool  و مقدار my server  برای فیلد server  و وارد نمودن آی پی و یا رنج آی پی های مربوطه در بخش IP address اضافه نمایید.

    3-      به بخش configuration > my server > Web  رفته و (در صورتیکه در حال نصب برروی میزبانی و یا سرور اختصاصی هستید ، دومین آی پی secondary  را به عنوان مقدار فیلد   web site shared IP address  انتخاب نمایید) ، همچنین در قسمت  Web Sites Public Shared IP Address نیز IP را وارد نمایید.

    

Add Feedback