برای این که بتوانید از زبان برنامه نویسی asp.net در سرور استفاده کرده و وبسایت خود را که با این زبان طراحی کرده اید میزبانی نمایید، نیاز است تا  .Net Framework را روی سرور نصب نمایید. بصورت کلی از Net Framework. که روی سرور نصب می شود به عنوان Compiler نرم افزار های تحت وب asp.net استفاده می شود. Net Framework. شامل تمامی Libraries (کتابخانه های) این زبان می باشد که جهت لود و استفاده آن مورد نیاز می باشد.  

 

نکته : در ویندوز سرورها 2012 به صورت پیشفرض Framework 4.5 نصب می باشد. در راهنمای ذیل نیز مراحل نصب ورژن 4.6.1 توضیح داده شده است.

مراحل نصب در ویندوز سرور 2008 نیز مشابه می باشد.

 

جهت نصب .Net Framework ابتدا از طریق ریموت به سرور مجازی خود متصل شده و سپس مرورگر اینترنت سرور خود را باز نموده و به این آدرس از سایت مایکروسافت مراجعه نمایید.
 
در این صفحه، با توجه به لیست ورژنهای مختلف ارائه شده، ورژن مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

 

در این صفحه همانند تصویر ذیل، بر روی گزینه Download کلیک نمایید تا عملیات دانلود آغاز و فایل installer ذخیره شود.

 


 

سپس فایل دانلود شده را اجرا نمایید تا عملیات Extract انجام شود.

 

پس از اتمام مراحل Extract با پنجره ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد، برای ادامه مراحل نصب ابتدا گزینهI Have read and accept the license terms  را تیک زده و روی گزینه Install  کلیک نمایید.

 

 

با انتخاب گزینه Install مراحل نصب آغاز شده پس از گذشت مدتی به اتمام می رسد.


 

نکته :

ممکن سرویسهای در سرور در حال اجرا باشند، که فایلهایی را در استفاده داشته که نیاز به به روز رسانی از سمت installer داشته باشند.در صورت مشاهده پیغام ذیل، بر روی YES کلیک نمایید تا این سرویسها بسته شوند و عملیات نصب ادامه پیدا کند.

 

 

در انتها نیز بر گزینه Finish کلیک نمایید تا عملیات به انتها برسد.


 

 

در صورت امکان پیشنهاد می شود، پس از نصب سرور را یک بار ری استارت نمایید.