07 - راهنمای نصب PHP - بر روی ویندوز سرور 2019

 

جهت نصب مفسر زبان PHP ابتدا باید نرم افزار Web platform installer 4.0 را بر روی سرور مجازی خود نصب نمایید. جهت نصب این نرم افزار، بعداز برقراری ارتباط remote به سرور مجازی خود ،  باید در مرورگر به این آدرس، از سایت مایکروسافت، مراجعه نمایید.

 

سپس با لود شدن صفحه ای مانند تصویر زیر بر روی گزینه "Free download" کلیک کنید تا نرم افزار Web platform installer 4.0 را از سایت مایکروسافت دریافت نمایید.

 

 

 

 

با کلیک بر روی گزینه Free download، صفحه مانند تصویر زیر باز خواهد شد و پس از مدتی نرم افزار Web Platform Installer 5.1 در سیستم شما دانلود می گردد. 

 

 

 

 

 

پس اتمام دانلود نرم افزار Web Platform Installer ، آن را باز کرده و در فیلد جستجوی بالا، سمت راست پنجره ظاهر شده، کلمه PHP را جستجو نمایید.

 

 

 

 
 

با جستجوی کلمه PHP، با نتایج مختلفی مواجه می شوید، که در بین آن ها موتورهای جستجو PHP نسخه های مختلف نیز وجود دارند. برای نصب کامل PHP، نسخه مورد نظر خود را به همراه نرم افزار Windows Cache Extension متناسب با همان نسخه انتخاب کرده و بر روی گزینه Add مقابل هریک کلیک نمایید. پس از انتخاب گزینه های مورد نظر، کلیدInstall واقع در پایین صفحه را انتخاب کنید.

 

 

 

 
 

با کلیک بر روی گزینه Install، با پنجره ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد که حجم و اطلاعات هریک از ماژول های انتخاب شده را نمایش می دهد. جهت ادامه مراحل نصب، بر روی گزینه I Accept کلیک نمایید.

 

 

 

 
 

پس از کلیک بر روی گزینه I Accept، اطلاعات مورد نیاز برای هریک از نرم افزارهای مورد نظر، دانلود شده و بر روی سرور مجازی مربوطه نصب می گردد. 

 

 

 

 
 

پس از گذشت مدت اندکی، مراحل نصب به اتمام می رسد، در پایان بر روی گزینه Finish جهت خروج از روند نصب کلیک نمایید.

 

 

 

 
 

نسخه PHP مورد نظر شما هم اکنون بر روی سرور نصب شده است. برای اطمینان از این موضوع می توانید به آدرس C:\Program Files (x86)\PHP مراجعه کرده نسخه ها و فایل های مرجع مربوط به PHP را مشاهده نمایید.

 

 

 
 
در نصب نسخه های 5.6 به بالا  از نسخه  php حتما باید اقدام به نصب کامپوننت  Visual C++ Redistributable 2012  کنید . برای دریافت این نرم افزار میتوانید به  سایت میکروسافت مراجعه کرده و  از این لینک دانلود کنید  پس از  دانلود مانند تصویر اقدام به نصب نمایید.

 

تیک گزینه  I agree to the license terms and conditions را زده و سپس روی  install کیلک میکنیم.
 
 
و در نهایت نصب با موفقیت انجام میشود.