امکان قفل یا باز نمودن قفل دامین جهت دامین ها با پسوند های غیر .ir بوده و شامل دامین های .ir نمی گردد.


باز کردن قفل دامین (unlock)

جهت باز نمودن قفل دامین از طریق پرتال کاربران پس از ورود به پرتال کاربری، گزینه "سرویس ها" کلیک نموده و دامنه خود را انتخاب نمایید .


 

 
با وارد شدن به مدیریت سرویس دامین گزینه تغییر گذرواژه پنل را انتخاب نمایید و رمز عبور جدیدی برای پنل هگزونت تعریف و تایید نمایید.


 سپس روی گزینه "ورود به پنل" کلیک نمایید .در قسمت "user ID" نام دامنه و قسمت پسورد رمز عبور جدید را وارد نمایید و فیلد سوم را خالی بگذارید و گزینه log in را انتخاب کنید 


 بعد از وارد شدن به هگزونت از قسمت"domain"گزینه "domain names" را انتخاب نمایید سپس قفل دامنه که سبز رنگ می باشد را انتخاب کنیددر صورت موفقیت آمیز بودن عملیات unlock  ، قفل دامنه به صورت باز و نارنجی نمایش  داده می شود توجه داشته باشید که باز نمودن قفل دامین امکان سرقت آن را افزایش می دهد؛ بنابراین تنها در صورتی که می خواهید دامین را به ثبت کننده دیگری منتقل نمایید آن را باز نمایید.

جهت بررسی صحیح انجام شدن عملیات می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید : 

 

http://www.internic.com/whois.html 

 


 


چنانچه از مسیر ذکر شده قادر به باز کردن قفل دامین  نمی باشید، درخواست خود شامل نام دامین را از تیکتینگ سرویس به دپارتمان خدمات دامین ارسال نمایید.قفل کردن دامین (lock)

جهت  قفل کردن دامین از طریق پرتال کاربران پس از ورود به پرتال کاربری، گزینه "سرویس ها" کلیک نموده و دامنه خود را انتخاب نمایید . 


با وارد شدن به مدیریت سرویس دامین گزینه تغییر گذرواژه پنل را انتخاب نمایید و رمز عبور جدیدی برای پنل هگزونت تعریف و تایید نمایید.سپس روی گزینه "ورود به پنل" کلیک نمایید .در قسمت "user ID" نام دامنه و قسمت پسورد رمز عبور جدید را وارد نمایید و فیلد سوم را خالی بگذارید و گزینه log in را انتخاب کنید 
 بعد از وارد شدن به هگزونت از قسمت"domain"گزینه "domain names" را انتخاب نمایید 

سپس قفل دامنه که unlock و نارنجی رنگ می باشد را انتخاب کنید
بعد از اینکه قفل دامنه بسته و سبز رنگ شد به این معنی می باشد که دامنه قفل می باشد  

جهت بررسی صحیح انجام شدن عملیات می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید : 

http://www.internic.com/whois.html چنانچه از مسیر ذکر شده قادر به قفل دامین  نمی باشید، درخواست خود شامل نام دامین را از تیکتینگ سرویس به دپارتمان خدمات دامین ارسال نمایید.