چگونه دامنه خود را به ایران هاست منتقل کنم ؟

 

 جهت انتقال دامنه های غیر ir به ایران هاست :

نکته 1 : توجه فرمایید که در طول دوره انتقال ( 7 -10 روز ) امکان اعمال هیچ گونه تغییری مانند تغیر    ns  بر روی دامنه وجود ندارد. 

 

نکته 2 : توجه فرمایید که ثبت سفارش انتقال دامنه ،  باعث انتقال دامنه به شرکت ایران هاست و  تمدید آن به مدت یکسال میگردد. 

 

انتقال دامنه باعث تغییر ns  ها نمیگردد و ns  ها بدون تغییر بر روی شرکت هاستینگ قبلی باقی خواهندماند. چنانچه تمایل به تغییر ns  ها دارید ، قبل شروع روند انتقال می توانید از طریق شرکت مبدا اقدام نمایید و یا پس از تکمیل روند انتقال دامنه ، ازطریق پرتال کاربران ns  ها را تنظیم نمایید. 

 

 

 

جهت انتقال دامنه خود ، پس از بررسی رجیسترار  موارد زیر را به ترتیب بررسی نمایید.( جهت دریافت اطلاعات whois دامنه خود و نحوه چگونگی آن می توانید به مقاله مربوطه مراحعه نمایید.)

الف  - تاریخ انقضای دامنه ( Expiration date ) – دامنه شما می بایست فعال باشد و حداقل 10 تا 15 روز تا تاریخ انقضای دامنه فرصت باقی مانده باشد. 

ب – چنانچه در قسمت وضعیت ( Status ) دامنه گزینه هایی مانند client transfer prohibited    و یا client update prohibited  نشان داده می شود ، با شرکت مبدا تماس حاصل نموده و درخواست " باز کردن قفل دامنه " را ارائه نمایید.

درصورت باز شدن قفل دامنه ،  وضعیت آن " OK  " خواهد بود. 

ج – شما می بایست به آدرس ایمیل اصلی مالک دامنه ،  دسترسی داشته باشید. زیرا در طول روند انتقال دامنه ، دو ایمیل جهت تکمیل مراحل به مالک دامنه ارسال خواهد گردید. این ایمیل ها مستقیما به آدرس ایمیل اصلی موجود در whois  دامنه ارسال خواهند شد و در صورت عدم پیگیری و رسیدگی به آنها ، انتقال دامنه کنسل خواهد شد. 

د -  چنانچه بر روی دامنه شما قابلیت " پنهان سازی اطلاعات " یا    ID shield  فعال می باشد ، می بایست باشرکت مبدا ثبت کننده دامنه خود تماس حاصل نمایید و درخواست غیر فعال کردن این مورد را ارائه نمایید. 

ه – پس از پیگیری تمامی موارد بالا ، به  شرکت مقصد خود درخواست دریافت  " کد انتقال " ، Authorization code    یا EPP code  را ارائه نمایید. 

سپس وارد سایت ایران هاست شده و از قسمت سفارش، سفارش انتقال دامین دهید ونام دامنه را جست و جو کنیدسپس گزینه انتقال دامنه را انتخاب کنید 
سپس کد انتقال را به صورت صحیح وارد نمایید 

پس از سفارش انتقال دامین، شما دو ایمیل دریافت خواهید نمود :  

الف -  ایمیلی از طرف شرکت مقصد (HEXONET Register)  مبنی بر تایید انتقال دامین دریافت خواهید نمود. با توجه به اینکه این ایمیل به آدرس ایمیل مشخص شده در اطلاعات admin  دامین شما ارسال می شود، لطفا از امکان دسترسی به این آدرس ایمیل مطمئن شوید. پس از دریافت ایمیل، آنرا به دقت مطالعه و طبق توضیحات آن عمل فرمایید. چنانچه به این ایمیل دسترسی ندارید ابتدا این ایمیل را در مشخصات ثبتی دامنه به ایمیلی که به آن دسترسی دارید، تغییر دهید.

ب -  ایمیلی از سمت registerar  مبدا دامنه خود نیز دریافت خواهید نمود، که به شما اعلام می نماید، از سمت ما درخواست انتقالی بابت دامین ارسال شده است. در صورت رضایت به انتقال دامین، بدون پاسخ به ایمیل آنرا ببندید.

  

جهت انتقال دامنه های ir به ایران هاست:


جهت انتقال دامین .ir که فعال شده باشد، کافی است رابط مالی، فنی و اداری دامین خود را روی شناسه  ایران هاست ir50-irnic قرار دهید.  بازخورد

سلام
من در سایت ثبت دامنه های آی آر همه شناسه هش به جز صاحب امتیاز را شناسه ایران هاست قرار دادم ولی 2 عدد از دامین ها در پرتال کاربران دیده نمیشود
marshop.ir
marshal-co.ir

payman mirkazemi (8/19/2015 در 11:36 AM)
سلام
من در سایت ثبت دامنه های آی آر همه شناسه هش به جز صاحب امتیاز را شناسه ایران هاست قرار دادم ولی 2 عدد از دامین ها در پرتال کاربران دیده نمیشود
marshop.ir
marshal-co.ir

payman mirkazemi (8/19/2015 در 11:42 AM)
درخواست انتقال دامنه از سایت ایرنیک به مجموعه سرویس های موجود در کاربری خود را دارم
دامین busheherapps.ir
رابط مالی، فنی و اداری دامین خود را روی شناسه ایران هاست قرار دادم
ir50-irnic

Hassan Benyas (1/14/2019 در 1:54 PM)