چگونه یک دامنه را در سایت ایران هاست سفارش بدهم ؟

 

دامنه ، نام وب سایت شما می باشد که کاربران برای ورود به وب سایت می بایست آن را در قسمت آدرس بار وارد کنند. برای مثال نام دامنه iranhost.com

نام دامنه می تواند معرف شما و یا خدمات تان باشد. برای مثال چنانچه ، دارای یک شرکت تجاری هستید و مایلید که محصولات و خدمات خود را به کاربران معرفی نمایید ، می توانید یک وب سایت راه اندازی کنید و نام دامنه را به نام شرکت خریداری نماید.

توجه داشته باشید که دامنه ها به صورت انحصاری ثبت می گردند و هیچ شخص دیگری بعد از ثبت آن تا فرارسیدن زمان انقضا و حذف کامل آن ، اجازه استفاده از امتیاز آن را ندارد.

دامنه از یک یا چند قسمت تشکیل می شود که با نقطه (دات) از هم جدا می شوند. به عنوان مثال آدرس  www.iranhost.com   را در نظر بگیرید. قسمت اول یعنی 'www ' ماهیت آدرس، قسمت دوم یعنی 'iranhost ' نام دامنه (Domain Name ) و قسمت سوم یعنی " com " پسوند نام دارد.

قسمت پسوند می تواند شامل .com - .ir - .info و ... باشد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص انتخاب نام دامنه و پسوند مناسب به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

 

جهت ثبت دامنه از طریق ایران هاست ، ابتدا وارد سایت ایران هاست به آدرس   iranhost.com  شوید. 

سپس گزینه " سفارش آنلاین " را انتخاب نمایید.

                                                                   


پس از ورود به صفحه سفارش آنلاین3 گزینه برای انتخاب وجود دارد.

1-      ثبت دامنه

2-      انتقال دامنه

3-      تغییر dns


1-     ثبت دامنه  : چنانچه مایل هستید که دامنه خود را ثبت نمایید ، اولین گزینه با نام " ثبت دامین " را انتخاب نمایید. سپس با انتخاب گزینه " کنترل دامین " از آزاد بودن نام دامنه اطمینان حاصل نمایید.پس از انتخاب گزینه " ادامه "  میتوانید تعداد سال ثبت دامنه خود را انتخاب فرمائید .


چنانچه مایل هستید که از سرویس های میزبانی ایران هاست شامل میزبانی وب اشتراکی ، میزبانی  اختصاصی ، سرور اختصاصی و یا میزبانی ایمیل استفاده نمایید ، می توانید از گزینه های مربوطه یکی را انتخاب نمایید   .

جهت انتخاب هاست مناسب ، می توانید به مقاله مربوطه در دانشنامه ایران هاست مراجعه نمایید.

همچنین چنانچه مایل هستید که تنها دامین را ثبت یا منتقل کنید و نیازی به سرویس دیگری مانند میزبانی وب یا ایمیل ندارید، آخرین گزینه " دامین " را انتخاب نمایید .


پس از انتخاب این مورد ، یکبار دیگر عملیات ثبت جهت بررسی و تایید شما ذکر می شود که با انتخاب گزینه ادامه وارد مرحله " مشخصات مالکیت " می شوید.


در مرحله " مشخصات دامین " ، شما عضو پرتال کاربران ایران هاست می شوید. احتراما جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه عضویت به مقاله مربوطه  مراجعه نمایید.

در آخرین مراحل یک فاکتور برای سفارش شما صادر می گردد و در آخرین مرحله می توانید نسبت به پرداخت خود اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پرداخت به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.