نحوه سفارش میزبانی وب اشتراکی چگونه است؟

یکی از عوامل مورد نیاز جهت راه اندازی یک وب سایت، داشتن یک سرویس میزبانی مناسب می باشد.

میزبانی وب (هاست) میزان فضایی است بر روی دیسک سروری متصل به اینترنت، که وب سایت شما در آن میزبانی می گردد.

جهت انتخاب سرویس میزبانی مناسب لازم است عواملی مانند  زبان های برنامه نویسی، نوع پایگاه داده و میزان فضای مورد نیاز همچنین منابع مورد نیاز از قبیل RAM و CPU را لحاظ فرمایید.


 همانطور که گفته شد، جهت انتخاب هاست مناسب لازم است موارد مختلفی را در نظر بگیرید، در ابتدا چنانچه وب سایت خود را طراحی کرده اید، لازم است زبان برنامه نویسی و در صورت لزوم نوع پایگاه داده و همچنین منابع مصرفی مانند RAM و CPU مورد نیاز جهت اجرای برنامه را مشخص نمایید، سپس لازم است کهمحدودیت هایسرور اشتراکی را در نظر بگیرید .

در صورتی که منابعی فراتر از این محدودیت ها مد نظر شما می باشد، می توانید به تناسب نیاز خود یکسرور اختصاصی مجازی،سرور اختصاصیو یامیزبانی اختصاصیرا انتخاب فرمایید، همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب سرویس مناسب بهمقالهموجود در دانشنامه ایران هاست که در این خصوص تنظیم شده است، مراجعه فرمایید.


پس از انتخاب سرویس مناسب می توانید در قسمتسفارش آنلاینوب سایت نیز می توانید جهت سفارش سرویس مناسب  اقدام فرمایید. مراحل سفارش به شرح زیر تقدیم می گردد:


-ثبت دامین: چنانچه تمایل دارید هاست و دامین را با هم سفارش دهید؛ در ابتدا در قسمتسفارش آنلاینوب سایت ایران هاست گزینه نخست یعنیثبت دامینرا انتخاب فرمایید، در این مرحله می توانید دامین مد نظر خود را نیز چک نمایید تا از آزاد بودن آن اطمینان حاصل نمایید.


-انتقال دامین: در صورتی که دامین را قبلا توسط شرکت دیگری ثبت کرده اید و می خواهید دامین به ایران هاست منتقل شده و از دسترس شرکت قبلی خارج گردد، گزینه دوم یعنیانتقال دامینرا انتخاب نمایید.


-تغییر DNS: در صورتی که دامین را قبلا ثبت کرده اید و اکنون می خواهید بدون آنکه دامین به ایران هاست منتقل شود از سرویس های ایران هاست جهت آن دامین استفاده نمایید گزینه سوم یعنیتغییر DNSرا انتخاب نمایید.


چنانچه تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل ثبت دامین دارید، می توانید بهمقالهمربوط در دانشنامه ایران هاست مراجعه فرمایید.


 پس از انتخاب یکی از مراحل فوق، با کلیک کردن روی کلید ادامه می توانید دوره زمانی دامین خود و همچنین سرویسی که انتخاب کرده اید، اعم از سرویس های اشتراکی یا اختصاصی، را انتخاب نمایید، به عنوان مثال مراحل سفارش نخستین پلان میزبانی اشتراکی تقدیم می گردد:

پس از وارد شدن به پرتال کاربری ایران هاست خود از قسمت سفارش ها ،سفارش جدید را انتخاب کنید


سپس از قسمت میزبانی وب میزبانی موردنظر خود را انتخاب کنبد


سپس "شفارش آنلاین"پلان مورد نظر حود را انتخاب کنبد بعد از انتخاب دوره بر روی ادامه کلیک کنید


سپس نام دامنه خود را وارد نمایید  و گزینه جستجو را انتخاب کنید

.درصورتی که دامنه آزاد باشد شما می توانید همراه با خرید هاست دامنه را ثبت نمایید همچنین درصورتی که دامنه از شرکت دیگری خریداری شده است و یا داخل ایران هاست می باشد شما می بایست گزینه "استفاده از نام دامنه را انتخاب کنید و یا اگر در از شرکت دیگری خریداری کرده اید و قصد انتقال به ایران هاست را دارید از گزینه ی انتقال دامنه استفاده کنید و ادامخ را انتخاب کنید

حال شما می توانید پس از ثبت سفارش بر روی پرداخت کلیک کرده و به درگاه برای پرداخت متصل شوید

همچنین می توانید پرداخت را به صورت حواله بانکی و یا کارت به کارت نیز انجام دهید، در این صورت لازم است که اطلاعات پرداخت خود را به کارشناسان اطلاع دهید تا به اعتبار کاربری شما افزورده شده و  سرویس فعال گردد.جهت این امر، تصویر رسید پرداختی را با ذکر نام کاربری یا نام دامین به ایمیل info@iranhost.comارسال نمایید.


همچنین جهت بررسی دقیق تر نحوه پرداخت می توانید به مقاله مرتبط در دانشنامه ایران هاست مراجعه فرمایید.