چگونه می توان CMS را در کنترل پنل Helm حذف نمود؟

در بسیاری از مواقع بنا به دلایلی همچون نقص در عملکرد یک CMS ویا استفاده از یک CMS دیگر با ورژن بالاتر نیاز به حذف CMS حاضر است. برای این منظور از روش زیر استفاده کنید :

حذف فایل های CMS از هاست

در صورتی که CMS خود را از طریق Application Packs نصب نکرده باشید و از روش های دیگری (به طور مثال آپلود فایل های CMS در هاست خود)  نصب کرده باشید، باید از طریق کنترل پنل هاست خودتان(File Manager) ویا استفاده از نرم افزار های FTP تمام محتویات پوشه ی wwwroot را حذف و سپس دیتابیس های ساخته شده را بر اساس حذف کنید. برای حذف دیتابیس ابتدا در صفحه Domain Menu بر روی Database Manager کلیک کنید و سپس در صفحه Databases، دیتابیسی را که هنگام نصب CMS ساخته بودبد را انتخاب کنبد سپس همانند شکل زیر بر روی Delete کلیک کنید تا دیتابیس CMS حذف شود.

 

 

 

 

همچنین برای حذف فایل های پوشه ی wwwroot، پس از وارد شدن به کنترل پنل هاست خود بر روی Domains کلیک کنید و در صفحه ی Domains نام دامنه خود را انتخاب کنید. سپس در صفحه ی Domain Menu همانند شکل زیر بر روی FileManager کلیک کنید.

 

 

 

 

سپس در صفحه ی File Manager بر روی پوشه ی wwwroot کلیک کنید تا وارد آن شوید. پس از وارد شدن به پوشه ی wwwroot تیک کنار تمام فایل ها و فولدر های موجود در آن را بگذارید و همانند شکل زیر بر روی آیکون Delete کلیک کنید تا حذف شوند.