چگونه فرکانس Index روبات های جستجوگر Yahoo و Bing را تغییر دهیم؟

در صورتی که پهنای باند مصرفی شما به دلیل ایندکس شدن زیاد توسط موتور های جستجوی Bing و yahoo بالا رفته است، این مقاله کمک شایانی در برطرف کردن این موضوع دارد.  این نوشتار در دو بخش 1- نحوه تعیین ایندکسینگ سایت در موتورهای جستجوی Bing و yahoo 2- نحوه تغییر ایندکسینگ سایت در موتورهای جستجوی Bing و yahoo مهیا شده است که برای این منظور فقط نیازبه استفاده از تنظیمات webmaster موتور جوستجوی bing میباشد زیرا که این تنظیمات همزمان علاوه بر تاثیر گذاری بر ایندکسینک موتور  های جستجوی Bing بر روی موتور های جستجوی Yahoo هم تاثیر گذار است، زیرا yahoo ابزار اختصاصی برای تعیین و تغییر  ایندکسینگ را ارائه نمیکند و از همان تنظیمات bing جهت ایندکس کردن بهره میبرد.

1- نحوه تعیین ایندکسینگ سایت در موتورهای جستجوی Bing و yahoo

برای انجام این کار از ابزار Bing Webmaster  استفاده میکنیم. برای این منظور ابتدا وارد آدرس http://bing.com/webmaster  بشوید.  در صفحه ی باز شده بر روی sign in کلید کنید.

 

سپس در صفحه زیر  ایمیل خود را به همراه رمز عبور آن وارد  کنید. توجه کنید که در این قسمت باید ایمیل live ویا hotmail ای که از قبل ساخته اید را همراه با رمز عبور آن وارد کنید.

 

                                  

 

پس از آن که وارد صفحه اصلی تنظیمات Bing Webmaster  شدید، باید در سمت چپ صفحه همانند شکل زیر برروی add a site کلیک کنید.

در صفحه ی بعد همانند شکل زیر در قسمت URL باید آدرس وبسایت خودتان را وارد کنید، اگر سایت شما دارای sitemap میباشد آدرس آن را در قسمت Add a sitemap وارد کنید. گزینه های موجود در When do you receive the most traffic to this site for your local time of the day? مشخص میکند که در چه بازه زمانی Bing Webmaster آمار سایت شما را برایتان ایمیل کند.

 

 

پس از انجام تغییرات فوق بر روی ADD  کلیک کنید که در صورت انجام اینکار به صفحه ی اصلی webmaster انتقال داده خواهید شد. در این صفحه باید همانند شکل زیر بر روی Verify Now کلیک کنید.

پس از اینکه بر روی Verify now کلیک کردید در صفحه ی باز شده همانند شکل زیر بر روی Download BingSiteAuth.xml-1 کلیک کنید و پس از دانلود فایل BingSiteAuth.xml ، آن را با استفاده از یکی از نرم افزار های ftp به پوشه ی wwwroot فضای هاست سایت خودتان انتقال دهید. (برای آشنایی با نحوه ی انجام آپلود فایل با استفاده از نرم افزار های جانبی میتوانید از لینک http://support.iranhost.com/KB/c187/ftp.aspx کمک بگیرید.)

پس از اینکه فایل را آپلود کردید همانند شکل زیر بر روی گزینه ی verify  در پایین صفحه کلیک کنید.

 

 

 

 

اکنون به صفحه ی اصلی هدایت میشود و از این پس سایت شما مورد ایندکسینگ موتور های جستجوی bing و yahoo قرار خواهد گرفت.

 

 

 

2- نحوه تغییر ایندکسینگ سایت در موتورهای جستجوی Bing و yahoo

 

در صفحه اصلی تنظیمات Bing Webmaster  در سمت چپ بالای صفحه همانند شکل زیر بر روی گزینه Crawl Control کلیک کنید.

 

سپس در صفحه ی بعد  همانند شکل زیر  در قسمت When do you receive the most traffic to this site for your local time of day? میتوانید مشخص کنید که طبق چه الگو هایی سایت شما ایندکس شود. اگر مایل به تغییرات به صورت دلخواه بودید میتوانید گزینه ی Custom را انتخاب کنید. در قسمت crawl rate میتوانید تعداد مراجعات روبات ایندکس کننده bing را به سایت خود مشخص کنید. این کار زمانی مفید است که پهنای باند شما در ساعات خاصی زیاد است و شما مایل به ایندکس شدن سایتتان توسط موتور های جستجو نیستید. بطور مثال اگر در ساعات 9 صبح تا 5 بعد ازظهر تعداد بازدید کنندگان و کاربران سایت شما زیاد است، میتوانید نرخ Crawl rate را کم کنید تا ترافیک سایت شما بالانس شود.

پس از انجام تغییرات بر روی گزینه ی Save کلیک کنید.