بررسی امکان downgrade میزبانی وب اشتراکی داخل ایران در هنگام تمدید

مشترک گرامی چنانچه جهت تمدید سرویس خود به منابعی کمتر از منابع فعلی پلان خود نیاز دارید میتوانید برای تمدید در سالهای آتی با توجه به منابع مورد نیازتان پلان مناسبی را انتخاب نمائید. برای این منظور می توانید در صورت امکان و مطابق مراحل ذکر شده در پایین پلان میزبانی خود را به پلان پایین تر با منابع محدودتر کاهش دهید.

کاهش فضای میزبانی وب (downgrade ) سرویس های میزبانی داخل ایران تنها بین پلان های روی همین سرور قابل انجام بوده و بهتر است در زمان انقضای سرویس انجام گردد . زیرا downgrade در زمان فعال بودن سرویس موجب به بازگشت وجه نمی گردد.

جهت بررسی میزان مصرف کنترل پنل پس از ورود به کنترل پنل ، منوی سمت راست ، روی قسمت spaces کلیک نمایید.

روش ورود به کنترل پنل ایران

 
 روی پلان میزبانی وب کلیک نمایید.

 منابع مصرفی شما مانند: diskspace (فضای مصرفی) ، تعداد کاربرFTP ، تعداد و ورژن دیتابیس های مصرفی و ..... از این قسمت قابل مشاهده می باشد.

 

 

تمامی آیتم های ذکر شده می بایست با منابع پلان مد نظر جهت کاهش فضا، مقایسه گردد. از آنجا که  حجم مجاز بانک اطلاعاتی 10% حجم فضای پلان می باشد؛ علاوه بر بررسی منابع مصرفی کنونی با پلان مد نظر جهت کاهش فضا میزان مصرف دیتابیس نیز باید بررسی گردد .

جهت بررسی میزان مصرف دیتابیس روبروی Diskspace, MB عبارت روی (Click here to see the report) کلیک نمایید.
حجم اعلام شده میزان مصرف بانک اطلاعاتی می باشد. حجم مصرفی نباید از 10% فضای پلان مد نظر جهت کاهش، تجاوز نماید .جهت بررسی میزان دقیق مصرف پهنای باند پس از کلیک روی پلان میزبانی وب، روبروی Bandwidth , MB عبارت روی (Click here to see the report ) کلیک نمایید.

پس از ورود روی گزینه cancel کلیک نمایید.با توجه به آن که پهنای باند در بازه ی زمانی 30 روزه (از روز جاری تا 30 روز قبل) محاسبه می گردد، در صفحه جدید بازه ی زمانی و تاریخ مدنظر را به صورت میلادی، جهت ارائه گزارش میزان مصرف ویرایش نموده و گزینه display report را بزنید. مانند : 2012-05-14 تا 2012-04-14


سپس روی export report کلیک نمایید.

میزان دقیق مصرف پهنای باند در قسمت Used, MB قابل مشاهده می باشد. . Allocated,MB میزان پهنای باند اختصاص داده شده به پلان هاست می باشد .

همکنون می توانید با توجه به منابع مصرفی و مقایسه با لینک زیر (لیست پلان های میزبانی ایران) بررسی های لازم جهت کاهش فضا را انجام دهید :

http://iranhost.com/irhosting/detail.aspx


پس از بررسی و انتخاب پلان مناسب با توجه به منابع مصرفی فعلی، لطفا درخواست کاهش پلان را از ایمیل اصلی ثبت شده در پرتال کاربران با متنی شامل: درخواست کاهش فضای میزبانی ایران، به همراه نام سرویس میزبانی ایران (نام دامنه )، نوع پلان جدید مورد نظر جهت کاهش پلان را به ایمیل info@iranhost.com ارسال نمایید. لازم بذکر است پس از رسیدن ایمیل به ایران هاست، کد پیگیری (شماره تیکت) به ایمیل شما ارسال می گردد .

درخواست شما توسط کارشناسان ایران هاست بررسی و در صورت امکان کاهش فضا (downgrade )انجام می گردد.

پس از downgrade می توانید نسبت به تمدید سرویس اقدام نمایید. جهت اطمینان از downgrade میتوانید نوع پلان و هزینه تمدید آن را از داخل پرتال کاربران خود بررسی فرمائید.

لینک های مورد نیاز :

کاهش حجم دیتابیس:

http://support.iranhost.com/KB/c10/databases.aspx

روش کاهش حجم ایمیل ها:

http://support.iranhost.com/KB/a820/article.aspx