چگونه خطای DotNetPanel IIS Modules Error را می توان بررسی نمود؟

 

.htaccess یک فایل پیکربندی برای استفاده در سرورهای وب مبتنی بر لینوکس ، یونیکس و نرم افزار وب سرور Apache است. فایل .htaccess می تواند برای تغییر پیکربندی وب سرور جهت فعال یا غیرفعال کردن قابلیت های اضافی و ویژگیهایی که وب سرور ارائه کرده است ، مورد استفاده قرار گیرد. این امکانات شامل عملکردهای هدایت اساسی می شود ، مثلا اگر یک فایل 404 ، خطایی که رخ داده است را پیدا نمی کند و یا برای عملکردهای پیشرفته بیشتر ، به عنوان مثال حفاظت از رمز عبور محتوا.

در صورتیکه فایلی با این نام در سرویس های میزبانی مبتنی بر ویندوز ایجاد شود ، به دلیل اینکه از این فایل پشتیبانی نمی شود ، موجب بروز خطای IIS Password در سرویس های میربانی 2003 وDotNetPanel IIS Modules Error در سرویس های میزبانی 2008  و سرویس های میزبانی داخل ایران می شود. جهت برطرف کردن این مشکل باید فایل .htaccess را از فضای هاست تغییر نام داده (به عنوان مثال htaccess.txt ) و یا حذف نمود.

 

 

نمونه خطا در سرویس های میزبانی 2008
 

 

نحوه برطرف کردن مشکل در سرویس های میزبانی 2008 و سرویس های میزبانی داخل ایران:

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جای yourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید) یا آدرس wsp.iranhost.com برای سرویس های میزبانی کانادا و آدرس ircp.iranhost.com برای سرویس های میزبانی داخل ایران و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

بعد از ورود به کنترل پنل بر روی گزینه File Manager کلیک نمایید.

 

 

 

 بر روی فولدری که به نام دامنه شما وجود دارد کلیک کرده و سپس وارد فلدر wwwroot شوید.

 

 

 

 

فایل .htaccessرا پیدا کنید. جهت تغییر نام فایل می توانید با کلیک برروی آیکون Rename که در شکل زیر نمایش داده شده است ، این عمل را انجام دهید.

 

 

 

همچنین جهت حذف این فایل باید ابتدا فایل را انتخاب نموده و سپس با کلیک برروی گزینه Delete آن را حذف نمایید.