چگونه خطای IIS Password را می توان بررسی نمود؟

 

.htaccess یک فایل پیکربندی برای استفاده در سرورهای وب مبتنی بر لینوکس ، یونیکس و نرم افزار وب سرور Apache است. فایل .htaccess می تواند برای تغییر پیکربندی وب سرور جهت فعال یا غیرفعال کردن قابلیت های اضافی و ویژگیهایی که وب سرور ارائه کرده است ، مورد استفاده قرار گیرد. این امکانات شامل عملکردهای هدایت اساسی می شود ، مثلا اگر یک فایل 404 ، خطایی که رخ داده است را پیدا نمی کند و یا برای عملکردهای پیشرفته بیشتر ، به عنوان مثال حفاظت از رمز عبور محتوا مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورتیکه فایلی با این نام در سرویس های میزبانی مبتنی بر ویندوز ایجاد شود ، به دلیل اینکه از این فایل پشتیبانی نمی شود ، موجب بروز خطای IIS Password در سرویس های میربانی 2003 وDotNetPanel IIS Modules Error در سرویس های میزبانی 2008 می شود. جهت برطرف کردن این مشکل باید فایل .htaccess را از فضای هاست تغییر نام داده (به عنوان مثال htaccess.txt ) و یا حذف نمود.

 

 

نمونه خطا در سرویس های میزبانی 2003

 

نحوه برطرف کردن مشکل در سرویس های میزبانی 2003 :

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جای yourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید) یا با استفاده از آدرس cp.iranhost.com و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

بعد از ورود به کنترل پنل برروی گزینه Domains کلیک نمایید.

 

 

در صفحه ای که نمایان می شود ، نام دامین خود را انتخاب نمایید.

 

 

در صفحه بعد بر روی گزینه File Manager کلیک نمایید.

 

 

 

در صفحه ای که ظاهر می شود بر روی فولدر wwwroot کلیک نمایید.

 

 

 

فایل .htaccess را پیدا کرده و برروی آن کلیک نمایید.

 

 

 

در صفحه ای که ظاهر می شود ، می توان در فیلد Save File As فایل را تغییر نام داد و یا از طریق دکمه Delete آن را حذف نمود.