علل غیرفعال سازی میزبانی

 

مشترک گرامی در صورتی که قادر به ورود به کنترل پنل میزبانی خود نمی باشید و از صحت رمز خود اطمینان دارید؛ ممکنست میزبانی شما به یکی از دلایل زیر تعلیق شده باشد. در ادامه علل تعلیق سرویس و راه حل رفع تعلیق را مشاهده می نمایید:

 

احراز هویت:

در صورتی که یک ماه از ایجاد کاربری شما در ایران هاست گذشته باشد و پیرو ایمیل های اطلاع رسانی، مدارک احراز هویت ارسال ننموده اید، سرویس های موجود در کاربری شما تعلیق (غیرفعال) خواهد شد. بنابراین قادر نخواهید بود به کنترل پنل میزبانی خود وارد شوید و عملاً سایت شما نیز غیرفعال می شود.

علت انجام احراز هویت در مقاله مرتبط موجود می باشد.

راه حل : لذا جهت رفع تعلیق کاربری و ورود به سرویس، بسته به نوع کاربری مدارک مورد نیاز را ارسال نمایید :

نحوه بررسی نوع کاربری (شخصی/شرکتی)

احراز هویت کاربری حقیقی (شخصی (

احراز هویت کاربری حقوقی (سازمانی )

احراز هویت کاربری حقوقی (شرکتی)

احراز هویت سایر کاربری ها

 

اضافه مصرف دیتابیس :

میزان مجاز مصرف پایگاه داده در پلان های اشتراکی میزان 10% از کل فضای میزبانی می باشد. برای مثال چنانچه فضای میزبانی شما 1G باشد، فضای دیتابیس شما 102M می باشد.

در صورتی که میزان مصرف دیتابیس در میزبانی شما به حد مجاز نزدیک شود، ایمیل های اطلاع رسانی مبنی بر اضافه مصرف و کاهش فضای دیتابیس دریافت خواهید نمود . در صورتی که به این ایمیل ها ترتیب اثر داده نشده و فضای دیتا بیس از حد مجاز فراتر رود سرویس شما قطع خواهد شد و عملاً سایت شما نیز غیرفعال می شود.

راه حل: جهت برطرف نمودن تعلیق می توانید حجم دیتا بیس مورد استفاده در پلان خود را کاهش داده و همچنین می توانید پلان میزبانی خود را ارتقا دهید.

در صورتی که از دیتا بیس SQL server استفاده می نمایید ، این دیتا بیس به دلیل تولید Log File ، حجم زیادی از فضای دیتا بیس را اشغال خواهند کرد که با استفاده از امکان های Truncate و  Shrink این log File ها حذف شده و فضای قابل توجهی از فضای دیتا بیس شما آزاد خواهد شد. در مورد دیتابیس هایی نظیر access و Mysql امکان انجام این عملیات وجود نداشته و شما می بایست اطلاعاتی از دیتابیس خود را حذف نموده و یا ارتقا دهید.لازم به ذکر است در صورتی که حجم دیتابیس my sql مربوط به لاگ ها باشد میبایست ابتدا یک بکاپ از آن گرفته و سپس دیتا بیس mysql را پاک نمایید و مجددا آن را ایجاد و بکاپ گرفته شده را ریستور کنید. (هم اکنون لاگ های دیتابیس پاک شده اند)

جهت انجام ارتقا به مقاله مرتبط مراجعه نمایید.

پس از رفع اضافه مصرف در صورتی که سرویس شما غیرفعال (تعلیق) می باشد، می توانید با تماس با شماره 021-83305 داخلی 1 نسبت به رفع تعلیق اقدام نمایید .

 

اضافه مصرف فضای مصرفی :

در صورتی که میزان فضای مصرفی در میزبانی شما به حجم فضای پلان میزبانی نزدیک شود، ایمیل اطلاع رسانی مبنی بر اضافه مصرف و کاهش فضا دریافت خواهید نمود.

در صورتی که به ایمیل های اطلاع رسانی کاهش فضا ترتیب اثر داده نشود و میزان مصرف فضا از حد مجاز فراتر رود، سرویس شما قطع خواهد شد و عملاً سایت شما نیز غیرفعال می شود.

لازم بذکر است این اضافه مصرف می تواند به دلیل حجم فضای ایمیل ها و یا اطلاعات سایت شما به وجود آمده باشد.

راه حل : لذا جهت برطرف نمودن این تعلیق با کاهش حجم ایمیل ها و یا اطلاعات سایت اضافه مصرف قابل رفع می باشد.

جهت کاهش حجم مصرفی ابتدا می بایست هاست شما فعال گردد تا اجازه ورود به کنترل پنل هاست را داشته باشید. جهت فعال سازی کنترل پنل می توانید با شماره 021-83305 داخلی 1 تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ایران هاست به درخواست شما ترتیب اثر دهند.

جهت کاهش حجم ایمیل می توانید در صورت عدم نیاز نسبت به حذف فولدر sent items، deleted و .... اقدام نمایید.

همچنین در صورت عدم تمایل به حذف ایمیل می توانید از نرم افزار outlook استفاده نمایید. نحوه تنظیم این نرم افزار در لینک زیر موجود می باشد.

جهت کاهش حجم سایت در صورت عدم نیاز می بایست اطلاعات موجود در wwwroot را حذف نمایید.

در غیر این دو صورت می توانید نسبت به ارتقا پلان میزبانی خود اقدام نمایید تا فضای میزبانی شما افزایش یابد.

پس از رفع اضافه مصرف در صورتی که سرویس شما غیرفعال (تعلیق) می باشد، می توانید با تماس با شماره 021-83305 داخلی 1 نسبت به رفع تعلیق اقدام نمایید .

 

اضافه مصرف پهنای باند:

پهنای باند میزان رد و بدل اطلاعات بین سرور و کامپیوتر کاربر در سی روز گذشته را نشان می دهد. این میزان معرف مصرف در ماه گذشته نمی باشد و پهنای باند در هر روز بیانگر میزان مصرف در سی روز گذشته می باشد. زمانی که میزان مصرف پهنای باند شما به حد مجاز پلان میزبانی نزدیک شود ایمیل اطلاع رسانی مبنی بر این موضوع دریافت و در صورتی که مصرف از حد مجاز فراتر رود سرویس شما قطع خواهد شد و عملاً سایت شما نیز غیرفعال می شود.

راه حل : جهت برطرف نمودن اضافه مصرف به دلیل پهنای باند می توانید نسبت به ارتقا پلان و یا نسبت به خرید پکیج الحاقی (1G) پهنای باند اقدام نمایید.

پس از رفع اضافه مصرف در صورتی که سرویس شما غیرفعال (تعلیق) می باشد، می توانید با تماس با شماره 021-83305 داخلی 1 نسبت به رفع تعلیق اقدام نمایید .

 

تعلیق از سمت مدیر سرور:

تعلیق سرویس از طرف مدیر سرور به دلیل تخطی از قوانین ایران هاست می باشد. علت تعلیق pishing، ارسال spam ، استفاده بیش از حد از منابع سرور و .... می باشد.

راه حل: جهت بررسی و رفع این موضوع و امکان فعال سازی سرویس می بایست با شماره 021-83305 داخلی 3 -بخش پشتیبانی- تماس حاصل نمایید.