نحوه انتخاب یک پلان مناسب چگونه است؟

جهت راه اندازی وب سایت علاوه بر ثبت دامین، داشتن فضای میزبانی مناسب ضروری می باشد، در واقع میزبانی وب  فضای مورد نیاز شما برای گذاشتن طراحی وب (وب+دیتابیس )و فضای مورد نیاز برای ارسال و دریافت ایمیل را برای شما مهیا خواهد کرد.

شما میتوانید بسته به میزان فضای مورد نیاز برای ایمیل ها + فضای مورد نیاز برای سایت(وب+دیتابیس) و همچینین نوع زبان برنامه نویسی، انواع پایگاه داده و حجم آن ، میزان منابع مورد نیاز مصرفی روی سرور همانند میزان مصرف RAM ، CPU  ، یکی از انواع میزبانی های اشتراکی یا اختصاصی ، ارائه شده توسط مجموعه ایران هاست را انتخاب نمائید.

ایران هاست با ارائه انواع مختلف سرويس ميزباني روی اينترنت متناسب با هر بودجه، امکان معرفی موسسه شما بر روی اينترنت را فراهم آورده است سرورهای پر سرعت ایران هاست جايگاه مناسبی برای سايت شما می باشند .

در حال حاضر ایران هاست مجهز به چندین سرويس دهنده اختصاصی بوده و كليه سرور ها در آمريكا و کانادا وایران نگهداری می شوند . به دلیل تعدد انواع سرویس ها و خدمات ایران هاست، کلیه سرویسهای میزبانی وب را به سه دسته شخصی ، شرکتی و سازمانی دسته بندی شده اند تا شما بتوانید سرویس مورد نیاز خود را به سهولت بیابید . همچنین شما میتوانید از موارد اعلامی ذیل جهت انتخاب پلان مد نظر خود راهنمایی بگیرید

 

-          در صورتی که هنوز وب سایت خود را طراحی نکرده­ اید، جهت شروع کار برای راه اندازی وب سایت دو گزینه پیش رو خواهید داشت:

اول: فقط دامین را ثبت نمایید تا نام انتخابی شما توسط شخص دیگری ثبت نگردد، تا در زمانی که طراحی وب سایت کامل گردد به تناسب  نوع طراحی و منابع مورد نیاز ،پلان مناسبی را انتخاب فرمایید.

دوم: برای شروع کار یکی از پلان های میزبانی وب اشتراکی، همانند سرویس P2-2008    کانادا    یا   سرویس P3-IR  ایران   به عنوان پلان پایه انتخاب فرمایید، مزایای داشتن پلان میزبانی قبل از تکمیل طراحی به شرح ذیل است:

       1.طراحی صفحاتی با قالب های رایگان

شما میتوانید با استفاده از نرم افزار های مدیریت محتوای رایگان  برای صفحات سایت خود داشته و اقدام به   گذاشتن صفحاتی همانند درباره ما ، تماس با ما ، لیست خدمات، در دست ساخت ،...  را نمائید.

     2. امکان استفاده از ایمیل های اختصاصی جهت دامنه ثبت شده

امکان تعریف  ایمیل اختصاصی با نشانی  YOUR NAME @YOURDOMAIN   که به جای YOURNAME   نام انتخابی شما و به جای YOUR DOMAIN نام دامنه ثبت شده شما، جایگزین میگردد .

به عنوان مثال جهت دامنه IranHOST.COM   شما میتوانید  ایمیل ای اختصاصی  SALE@IranHOST.com   را داشته باشید

جایگزینی ایمیل اختصاصی به جای ایمیل های عمومی همانند yourname@yahoo.com   یا  yournamme@gmail.com    موجب بالارفتن سطح اعتبار و همچنین امنیت بخشیدن به مکاتبات اینترنتی شما خواهد بود.

 همچنین شما  پس از تکمیل طراحی وب سایت می­توانید پلان میزبانی را به فضای مورد نیاز و دلخواه ارتقا دهید.

 

-          چنانچه وب سایت خود را طراحی کرده اید، می توانید با در نظر گرفتن میزان فضا، نوع زبان برنامه نویسی، نوع دیتابیس و میزان مصرف RAM و CPU سرویس مناسب را انتخاب فرمایید:

چنانچه میزان مصرف RAM و CPU شما کمتر از محدودیت های اعمال شده می باشد ( بند 8 و 9 قوانین و مقررات) می­باشد و یا در شرکت قبلی از یک سرویس اشتراکی بدون مشکل استفاده می­کردید، می­توانید به راحتی از سرویس های اشتراکی ویندوز سرورهای 2003، 2008 و یا داخل­ ایران استفاده نمایید.

-          چنانچه می خواهید از نرم افزار های مدیریت محتوای رایگان برای طراحی وب سایت خود استفاده نمائید به راهنمایی انواع این نرم افزار ها و حداقل پلان مورد نیاز آن مراجعه فرمائید.

 

محدوده استفاده از منابعCPU , Disk space , Traffic Data transfer , Ram , و ...

حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی 10% در بازه زمانی 1 دقیقه

حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی 100 مگا بایت

حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه

حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه

حداکثر Bandwidth لحظه ای در میزبانی اشتراکی 2 مگابیت در ثانیه

حداکثر ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر 1000 ایمیل در روز و 50 ایمیل در 10 دقیقه مجاز می باشد)

 

چنانچه میزان منابع مصرفی شما بیشتر از محدودیت های  موجود در سرویس­های اشتراکی است می توانید با توجه به میزان منابع مورد نیاز می توانید یکی از سرویس های اختصاصی ( سرور اختصاصی مجازی ، سرور اختصاصی،میزبانی اختصاصی ) را تهیه فرمایید.

سرورهای اختصاصی و مجازی  به شما امکان کنترل کامل سرویس وب خود را می دهد . در صورتی که به دنبال پایداری، کیفیت ، سرعت و امنیت در بالاترین سطح آن هستید این سرویس مناسب شماست. این سرور ها بر اساس قدرت و توان پردازش در 4 گروه مختلف مجازی ، اقتصادی ، متوسط و قدرتمند ارائه می شوند. همچنین هر ماه تعدادی سرور از هر گروه با قیمتی پایین تر در تعداد محدود در بخش سرورهای ویژه ارائه می شود . نرم افزارهای مخصوص سرور ، امکانات جانبی و پلانهای مدیریت سرور که توسط ایران هاست ارائه می گردد مکمل این سرویس خواهد بود .

 

-          سرور اختصاصی مجازی: چنانچه امکانات و منابع سرویس های اشتراکی برای وب سایت شما کافی نیست و یا نیاز به دسترسی های بیشتری به سرور میزبان خود هستید و از طرفی سرور های اختصاصی برای شما مقرون به صرفه نیست، سرورهای اختصاصی مجازی (VDS ) جوابگوی نیاز شما خواهد بود. پلانهای سرورهای اختصاصی مجازی بر پایه Hyper-V بخشی از منابع یک سرور اختصاصی قدرتمند را به صورت کاملا اختصاصی در اختیار شما قرار خواهد داد و شما می توانید بدون آنکه سایر کاربران تاثیری روی سرویس شما بگذارند از این منابع استفاده نمایید و در مجموع این سرویس عملکردی همانند یک سرور اختصاصی خواهد داشت. ویژگی های سرور اختصاصی مجازی ایران هاست به صورت زیر است :


تخصیص بخشی از منابع یک سرور اختصاصی قدرتمند به صورت اختصاصی برخلاف VPS ها . جهت مقایسه سرورهای مجازی اختصاصی و سرورهای مجازی VPS بر روی این لینک کلیک نمایید

امکان انتخاب سیستم عامل (نگارشهای مختلف ویندوز و لینوکس) و همچنین تغییر آن در آینده بسته به نیاز کاربر

امکان دسترسی کامل به سیستم عامل سرور اختصاصی مجازی از راه دور

امکان نصب برنامه های مورد نیاز توسط کاربر

امکان روشن، خاموش و ریستارت کردن سرور اختصاصی مجازی توسط کاربر

کاهش چشمگیر هزینه های سخت افزاری و حذف کامل هزینه لایسنس نرم افزار نسبت به سرور اختصاصی

بکاپ گیری ساده از طریق تهیه Snapshot

 جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت ایران هاست، سرورهای اختصاصی مجازی، مراجعه فرمایید.

 

سرورهای اختصاصی: همانطور که ذکر شد، چنانچه میزان محدود RAM و CPU برای شما کفایت نمی کند، یکی از گزینه هایی که پیش رو دارید ،انتخاب یک بسته سخت افزاری و نرم افزاری به عنوان سرور اختصاصی از ایران هاست است  . با دسترسی ریموت میتوانید به  سرور خود متصل شوید با داشتن این سرورها امکان مدیریت سرور از طرف خود شما میسر می گردد، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت ایران هاست، سرورهای اختصاصی، مراجعه فرمایید.

 

میزبانی اختصاصی:  چنانچه قصد میزبانی سایتی با پهنای باند یا فضای دیسک بسیار بالا دارید و یا مایلید سایت یا سایتهای شما بر روی یک سرور اختصاصی میزبانی شده و از 100% منابع یک سرور استفاده نماید و یا می خواهید به جمع سرویس دهندگان میزبانی وب پیوسته و از تمامی منابع سرور اختصاصی برای سرویس دهی به مشتریان خود استفاده کنید، ما به شما سرویسهای میزبانی اختصاصی ایران هاست را توصیه می نماییم. در این سرویس ها ما کلیه ملزومات نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز شما را در یک بسته ارائه می کنیم. علاوه بر این ، شما در این سرویسها نیاز به دانش فنی خاصی ندارید و کلیه خدمات و مدیریت فنی سرورها به عهده ایران هاست می باشد. تیم فنی ایران هاست با استفاده از دانش و تجربه خود کلیه امور فنی و تنظیمات مربوط به سرور ها را به عهده می گیرد تا شما بتوانید با آسایش خیال فقط به توسعه وب سایت و تجارت خود بپردازید . البته لازم به ذکر است برای سرورهای مذکور دسترسی ریموت به سرور ارائه نمی گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت ایران هاست، سرویس های میزبانی اختصاصی، مراجعه فرمایید.