چگونه خطای Directory Listing Denied در سرویس های 2003 را می توان بررسی نمود؟

 

 

 

 

فولدر اصلی جهت آپلود فایل های سایت، فولدر wwwroot می باشد، بنابراین در صورتیکه فایل های خود را در مسیری غیر از این فلدر آپلود کنید با خطای مذکور مواجه خواهید شد.همچنین در برخی از موارد به دلیل عدم وجود محتویات در پوشه wwwroot (در زمانی که هنوز فایل های سایت خود را آپلود نکرده باشید) خطای فوق الذکر را مشاهده خواهید نمود. برای حل این خطا باید فایل های وبسایت خود را در پوشه  wwwroot آپلود کنید(جهت آشنایی با نحوه آپلود فایل ها به لینک http://support.iranhost.com/KB/c187/ftp.aspx  مراجعه کنید). سپس زمانیکه نام فایل صفحه ی اصلی سایت در قسمت default document تعریف نشده باشد و همچنین تیک گزینه ی  Enable Directory Browsing فعال نباشد به دلیل مشخص نبودن نام فایل برای نمایش، خطای مذکور ظاهر می شود.

در صورتیکه فایل مربوط به صفحه ی اصلی  سایت (مانند default.aspx,default.html,. . . . )در این لیست وجود نداشته باشد با خطای فوق مواجه خواهید شد. همچنین با وارد کردن نام اشتباه فایل بعد از دامین مجددا خطای مذکور نمایش داده می شود. جهت وارد کردن نام فایل اصلی سایت  در قسمت default document به شکل زیر عمل نمایید :

1- در آدرس بار مرورگر خود، با وارد کردن نشانی cp.iranhost.com یا cp.yourdomain (به جای yourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید) ، نام کاربری و کلمه عبور را وارد و روی دکمه logon کلیک کنید تا وارد کنترل پنل Helm شوید :

 

 

 

 

 

2- پس از ورود به Control Panel از میان گزینه های موجود در صفحه پیش رو، بر روی Domains کلیک کرده و در صفحه جدید بر روی نام دامنه خود کلیک نمایید.

از میان گزینه های موجود بر روی آیکن web site setting کلیک کنید تا تنظمیات سایت بار شود.

 

 

 

 

در قسمت default Doc نام فایل پیشفرضی را که میخواهید هنگام اجرای سایت لود شود را وارد و اگر میخواهید که در صورت عدم وجود فایل پیشفرضی که در قسمت Default docs  مشخص کردید در داخل یک مسیر (directory)  یا مسیر اصلی وب سایت، لیستی از فایلهای موجود در آن Directory را در مرورگر به کاربر نمایش دهد و با خطا مواجه نشود، گزینه ی Directory Browsing را فعال کنید و سپس بر روی Save  کلیک کنید.

حال مجددا آدرس سایت خود را وارد نموده تا بتوانید آن را بدون خطا مشاهده کنید.