چگونه خطای The Web server is configured to not list the contents of this directory را می توان بررسی نمود؟

در این مقاله دلیل بروز خطای فوق و نحوه ی رفع آن توضیح داده می شود.

 

 

 

در صورتیکه هیچ فایلی در پوشه wwwroot فضای میزبانی شما وجود نداشته باشد با خطای مذکور مواجه می شوید. جهت قرار دادن فایل ها در پوشه ی wwwroot میتوانید از لینک http://support.iranhost.com/KB/a498/article.aspx کمک بگیرید.

در صورت تکرار خطا پس از قرار دادن فایلها در پوشه wwwroot این امکان وجود دارد که فایل اصلی وبسایت شما به دلیل اینکه دارای نامی متفاوت از نام های پیشفرض موجود در کنترل پنل سایت شماست ، در زمانی که وبسایت تان فراخوانی میشود به صورت خودکار لود نشود. برای این منظور باید نام فایل اصلی وبسایت خود را در کنترل پنل سایت خود بر اساس مراحل زیر اضافه کنید.

 

مراحل زیر را جهت اضافه کردن نام فایل اصلی وبسایت خود به کنترل پنل طی نمایید:

1- در قسمت آدرس بار مرورگر خود، با وارد کردن نشانی wsp.iranhost.com برای سرویس میزبانی 2008 و آدرس ircp.iranhost.com برای سرویس های میزبانی داخل ایران یا cp.yourdomain (به جای yourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید) ، نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید و روی دکمه Login کلیک تا وارد کنترل پنل wsp شوید :

 

 

 

 

 

 

 

بعد از ورود به قسمت Website رفته و روی لینکی که به نام سایت تان است کلیک کنید تا وارد بخش web site setting شوید .

 

 

 

 

 

درمیان تب های موجود تب Home Folder را انتخاب کنید. در قسمت  default document لیستی از نام فایل هایی که معمولا به عنوان صفحه ی اصلی سایت در نظر گرفته می شوند را مشاهده می نمایید .کافی است که فقط نام فایلی را که قصد دارید به عنوان صفحه اصلی وبسایت لود شود را وارد نمایید (توجه کنید که در هر خط فقط یک نام فایل میتواند وارد شود) و در نهایت بر روی دکمهupdate کلیک کنید.