چگونه خطای page not found HTTP Error 404.0 در سرویس های 2003 را می توان بررسی نمود؟

 

 

دلیل بروز  خطای The page cannot be foundدر سرویس های 2003 :                                      

 

 

 

 

فولدر اصلی جهت آپلود فایل های سایت، فولدر wwwroot می باشد، بنابراین در صورتیکه فایل های خود را در مسیری غیر از این فلدر آپلود کنید با خطای مذکور مواجه خواهید شد.همچنین در برخی از موارد به دلیل عدم وجود محتویات در پوشه wwwroot (در زمانی که هنوز فایل های سایت خود را آپلود نکرده باشید) خطای فوق الذکر را مشاهده خواهید نمود. به طور کلی یکی از دلایل رخ دادن این خطا درخواست صفحه ای است که در مسیر (Directory ) حاضر موجود نیست. به طور مثال اگر در مسیر http://www.yourdomain.com/customer صفحه ی  default.htm موجود باشد، کاربر با وارد کردن آدرس http://www.yourdomain.com/customer/default.htm    صفحه ی مورد نظر را خواهد دید اما اگر کاربر آدرس http://www.yourdomain.com/customer/test.htm    را وارد کند با خطای 404 مواجه خواهد شد. برای حل این خطا باید فایل های وبسایت خود را در پوشه  wwwroot آپلود کنید(جهت آشنایی با نحوه آپلود فایل ها به لینک http://support.iranhost.com/KB/c187/ftp.aspx  مراجعه کنید). در صورت تکرار خطا پس از قرار دادن فایلها در پوشه wwwroot این امکان وجود دارد که فایل اصلی وبسایت شما به دلیل اینکه دارای نامی متفاوت از نام های پیشفرض موجود در کنترل پنل سایت شماست ، در زمانی که وبسایت تان فراخوانی میشود به صورت خودکار لود نشود. برای این منظور باید نام فایل اصلی وبسایت خود را در کنترل پنل سایت خود بر اساس مراحل زیر اضافه کنید.

 

1- در آدرس بار مرورگر خود، با وارد کردن نشانی cp.iranhost.com یا cp.yourdomain (به جای yourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید) ، نام کاربری و کلمه عبور را وارد و روی دکمه logon کلیک کنید تا وارد کنترل پنل Helm شوید :

 

 

 

 

2- پس از ورود به Control Panel از میان گزینه های موجود در صفحه پیش رو، بر روی Domains کلیک کرده و در صفحه جدید بر روی نام دامنه خود کلیک نمایید.

از میان گزینه های موجود بر روی آیکن web site setting کلیک کنید تا تنظمیات سایت بار شود.

در قسمت Default Docs لیستی از نام فایل های اصلی که ممکن است در پوشه ی wwwroot شما به عنوان فایل اصلی وجود داشته باشد، قرار دارد. در صورتی که نام صفحه ی اصلی سایت تان در اینجا وجود ندارد،کافی است که فقط نام فایلی را که قصد دارید به عنوان صفحه اصلی وبسایت لود شود را وارد نمایید (توجه کنید که در هر خط فقط یک نام فایل میتواند وارد شود) و سپس بر روی Save  کلیک کنید.

 

حال مجددا آدرس سایت خود را وارد نموده تا بتوانید آن را بدون خطا مشاهده کنید.