چگونه خطای The resource cant be found در سرویس های 2008 را می توان بررسی نمود؟

 

دلیل بروز  خطای page not found  HTTP Error 404.0 -  در سرویس های 2008 و نحوه ی رفع آن : 


فولدر اصلی جهت آپلود فایل های سایت، فولدر wwwroot می باشد، بنابراین در صورتیکه فایل های خود را در مسیری غیر از این فلدر آپلود کنید با خطای مذکور مواجه خواهید شد.همچنین در برخی از موارد به دلیل عدم وجود محتویات در پوشه wwwroot (در زمانی که هنوز فایل های سایت خود را آپلود نکرده باشید) خطای فوق الذکر را مشاهده خواهید نمود. یکی دیگر از دلایل رخ دادن این خطا، درخواست صفحه ای است که در مسیر(Directory) حاضر موجود نیست. به طور مثال اگردرمسیرhttp://www.yourdomain.com/customer صفحه ی default.htm موجود باشد، کاربر با وارد کردن آدرس http://www.yourdomain.com/customer/default.htm صفحه ی مورد نظر را خواهد دید اما اگر کاربر آدرس http://www.yourdomain.com /customer /test.htm را وارد کند با خطای 404 مواجه خواهد شد. برای حل این خطا باید فایل های وبسایت خود را در پوشه  wwwroot آپلود کنید(جهت آشنایی با نحوه آپلود فایل ها به لینک http://support.iranhost.com/KB/c187/ftp.aspx  مراجعه کنید). در صورت تکرار خطا پس از قرار دادن فایلها در پوشه wwwroot این امکان وجود دارد که فایل اصلی وبسایت شما به دلیل اینکه دارای نامی متفاوت از نام های پیشفرض موجود در کنترل پنل سایت شماست ، در زمانی که وبسایت تان فراخوانی میشود به صورت خودکار لود نشود. برای این منظور باید نام فایل اصلی وبسایت خود را در کنترل پنل سایت خود بر اساس مراحل زیر اضافه کنید.

 

 

 

 

1- در قسمت آدرس بار مرورگر خود، با وارد کردن نشانی wsp.iranhost.com برای سرویس میزبانی 2008 و آدرس ircp.iranhost.com برای سرویس های میزبانی داخل ایران یا cp.yourdomain (به جای yourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید) ، نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید و روی دکمه Login کلیک تا وارد کنترل پنل wsp شوید :

 

                                                                                      

 

 

بعد از ورود به قسمت Website رفته و روی لینکی که به نام سایت تان است کلیک کنید تا وارد بخش web site setting شوید .


درتب Home Folder و در قسمت  default document لیستی از نام فایل هایی که معمولا به عنوان صفحه ی اصلی سایت در نظر گرفته می شوند را مشاهده می نمایید . در صورتی که نام صفحه ی اصلی سایت تان در اینجا وجود ندارد کافی است که فقط نام فایلی را که قصد دارید به عنوان صفحه اصلی وبسایت لود شود (خواه این فایل test.htm باشد یا default.htm ویا هر فایل دیگری) را وارد نمایید (توجه کنید که در هر خط فقط نام یک فایل میتواند وارد شود) و در نهایت بر روی دکمه update  کلیک کنید.

حال مجددا آدرس سایت خود را وارد نموده تا بتوانید آن را بدون خطا مشاهده کنید.