چگونه خطای Custom Error در سرویس های 2003 را می توان بررسی نمود؟

گاهی به خصوص در اوایل بارگذاری وبسایت بر روی فضای میزبانی، در هنگام لود شدن صفحه اصلی و یا صفحه ای دیگر از وبسایتتان، ممکن است خطای زیر را مشاهده نمایید.

 

 

همانطور که در بخش Description این خطا توضیح داده شده است، نمایش این صفحه حاکی از آن است که خطایی در هنگام اجرای Application رخ داده است، اما به دلایل امنیتی، تنظیمات موجود در برنامه اجازه نمایش جزئیات خطا را نمی دهد. نکته قابل توجه این است که جزئیات خطا بر روی سیستم Local قابل مشاهده است ولی بر روی سرور، جزئیات خطا نمایش داده نمی شود و بازدیدکننده وبسایت این خطا را مشاهده می کند.

 

برای نمایش جزئیات خطای اتفاق افتاده می بایست یک تگ <customerErrors> در فایل web.config که در root محل قرارگیری Application در حال اجرا، وجود دارد ایجاد کرد و خاصیت Mode آن را برابر با Off قرار داد. به صورت زیر:

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>

    <system.web>

        <customErrors mode="Off"/>

    </system.web>

</configuration>

جهت آشنایی با نحوه تنظیم این خاصیت در سرویس های 2003 ایران هاست مراحل زیر را دنبال نمایید:

 

1- در نوار نشانی مرورگر خود، با وارد کردن نشانی cp.iranhost.com یا cp.yourdomain (به جای yourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید) ،صفحه ورود به Control Panel فضای میزبانی وبسایتتان شده لود می شود. نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید و روی دکمه Logon کلیک نمایید.


 

2- پس از ورود به Control Panel از میان گزینه های موجود در صفحه پیش رو، بر روی Domains کلیک کرده و در صفحه جدید بر روی نام دامنه خود کلیک نمایید.

3- در این صفحه، File Manager را انتخاب نمایید.

 

لطفا توجه فرمایید در این مثال صفحه اصلی وبسایت دارای خطای مزبور است بنابراین به سراغ wwwroot رفته ایم. در صورتی که خطا، در بخش دیگری از وبسایت باشد می بایست به پوشه مربوطه و فایل web.config موجود در آن مراجعه کنیم.

 

4- بر روی پوشه wwwroot کلیک نمایید. سپس فایل web.config یافته و روی نام فایل کلیک نمایید. بدین صورت پنجره ویرایش فایل باز می شود.

 

 

 

5- حال کافی است تگ <customerErrors> را وارد کنیم.

6- در نهایت برا ی ذخیره تغییرات بر روی دکمه Save کلیک می کنیم.

بدین ترتیب با لود مجدد وبسایت خطای Application به نمایش درمی آید.