فرم درخواست بردن دامین به شرکت غیر آنلاینیکی

سوالات پس از خرید > خدمات دامین > انتقال دامین از ایران هاست به شرکت دیگر > انتقال دامین های غیر .ir > چنانچه دامین در آنلاینیک ثبت شده باشد

مشترک گرامی چنانچه در خدمات ارائه شده از سمت ایران هاست مشکلی وجود دارد، لطفا ما را از پیشنهادات یا انتقادات ارزشمندتان در قسمت "بازخورد" بهره مند سازید.

لازم به ذکر است جهت اتصال دامین به میزبانی که از شرکت دیگری تهیه شده تنها کافیست آدرس NS های دامین خود را به روش اعلام شده در لینک زیر روی آدرس  NSهای میزبانی جدید تنظیم نمایید و نیازی به انتقال دامنه به شرکت دیگرنمی باشد. (انتقال کامل دامنه پروسه ای زمانبر است و در طی مدت انتقال امکان تمدید، تغییر WHOIS و یا تغییر NS برای دامین وجود ندارد.)

روش تغییر NS در پنل ایران هاست

در ادامه روند انتقال دامین بررسی می گردد:

از آنجا که انتقال دامین بین شرکت های مختلف بسته به شرکت ثبت کننده (Registrar ) دامین روند متفاوتی دارد، لذا جهت انتقال دامین ثبت شده در ایران هاست به شرکت دیگری ابتدا می بایست نسبت به بررسی ثبت کننده (Registrar ) دامین خود اقدام نمایید.

 ایران هاست از ابتدای فعالیت خود دامین ها را در ثبت کننده آنلاینیک (Onlinenic ) ثبت و پس از اعمال تحریم ایران از سمت این شرکت ثبت کننده کنونی ایران هاست شرکت دایرکت آی (DiretcI) publicdomainregistry می باشد.

جهت تعیین Registrar دامین به لینک زیر مراجعه نمایید :

http://www.internic.net/whois.html

نام دامین را در فیلد خالی وارد نموده و submit نمایید.

Registrar دامین قابل مشاهده می باشد :دامین شما در شرکت آنلاینیک (Onlinenic ) ثبت شده است.

 در مرحله بعد می بایست با شرکت مقصد تماس حاصل نموده و ثبت کننده ایی که این شرکت در آن فعالیت می نمایید را مشخص کرده و هماهنگی های لازم جهت انتقال را انجام دهید. 

در صورتی که دامین شما در آنلاینیک ثبت شده و قصد انتقال به شرکتی غیر آنلاینیکی دارید به مراحل زیر توجه نمایید:

نکته 1: پیرو قوانین ICANN جهت انتقال دامنه میبایست حداقل 60 روز از زمان ثبت دامین یا انتقال به ثبت کننده جدید گذشته باشد .
 

نکته 2 : قبل از اقدام به انتقال دامین تاریخ انقضای دامین را بررسی نمایید. با توجه به این امر که پروسه انتقال حداقل 5 تا 7 روز به طول می انجامد بهتر است این پروسه حداقل 10 روز قبل از انقضای دامین انجام گردد.

زیرا در حین انتقال دامین امکان انجام هیچ گونه تغییری روی دامین شامل تمدید، تغییر DNS و ... وجود ندارد. بنابراین چنانچه دامین شما منقضی بوده و یا در حین پروسه انتقال منقضی گردد، سایت و ایمیل شما تا اتمام پروسه انتقال قطع خواهد بود.

تاریخ شروع و انقضای دامین را می توانید پس از ورود به پرتال کاربران قسمت "سرویس ها"، "دامین ها" بررسی نمایید.همکنون روبروی نام دامین تاریخ شروع و انقضا قابل مشاهده می باشد.
در صورت برقرار بودن شروط فوق جهت انتقال موارد زیر را با ایران هاست بررسی نمایید:

-  جهت انجام انتقال نیازمند کدی از سمت شرکت ایران هاست می باشید. این کد، کد انتقال (Auth-Code  یا Secret Code یا EPP Code ) نامیده می شود. کد دریافتی باید به شرکت مقصد اعلام گردد. جهت دریافت کد انتقال بدلیل خارج شدن اختیارات دامین شما از ایران هاست پس از دریافت کد ، می بایست درخواست رسمی ارسال نمایید.

- جهت انجام انتقال می بایست نسبت به باز کردن قفل دامین Unlock) دامین) از طریق پرتال کاربران ایران هاست اقدام نمایید. در صورتی که دامین منقضی باشد ممکنست امکان unlock دامین وجود نداشته باشد.

- در اختیار داشتن ایمیل  administratorموجود در whois دامین. هنگام شروع انتقال ایمیلی از سمت ثبت کننده جدید به ایمیل ادمین دامین (مالک دامین) شناخته می شود، ارسال می گردد. تایید این ایمیل جهت شروع پروسه انتقال ضروری می باشد. جهت نحوه whois گرفتن از دامین و بررسی ایمیل ادمین به مقاله مرتبط مراجعه نمایید.

- بررسی whois Protection) Id Shield ): چنانچه روی دامین شما سرویس whois Protection فعال می باشد. جهت دریافت ایمیل انتقال بایستی این سرویس غیرفعال گردد. شما می توانید هنگام ارسال درخواست کد انتقال نسبت به غیر فعال سازی این سرویس اقدام نمایید.

 

همانگونه که ذکر گردید، بدلیل خارج شدن اختیارات دامین شما از ایران هاست پس از دریافت کد انتقال، جهت دریافت کد بسته به نوع کاربری می بایست درخواست را به یکی از روش های زیر برای ما ارسال نمایید.

بررسی نوع کاربری (حقیقی یا حقوقی)

 

متن درخواست کاربری حقیقی (شخصی) :

درخواست خود را در زیر تصویر پشت و روی کارت ملی مالک پرتال کاربران نوشته تا اقدامات لازم صورت گیرد:

"اینجانب (ذکر نام و نام خانوداگی مالک پرتال) ............... تقاضا دارم کد انتقال دامین   ................ را دریافت نموده و مسئولیت انتقال را می پذیرم.

نام، تاریخ و امضا"

 

متن درخواست کاربری حقوقی (سازمانی):

درخواست را در سربرگ سازمان (مالک پرتال کاربران) نوشته تا اقدامات لازم صورت گیرد :

"سازمان (ذکر نام سازمان) .................. تقاضا دارد کد انتقال دامین  ................ را دریافت نموده و مسئولیت انتقال را می پذیرد.

امضا، نام و سمت امضا کننده، مهر سازمان، شماره نامه و تاریخ "

 

متن درخواست کاربری حقوقی (شرکتی):

درخواست را در سربرگ شرکت (مالک پرتال کاربران) نوشته تا اقدامات لازم صورت گیرد :

"شرکت (ذکر نام شرکت) .................. تقاضا دارد کد انتقال دامین  ................ را دریافت نموده و مسئولیت انتقال را می پذیرد.

امضا نماینده پرتال جناب آقای/سرکار خانم ... ، نام امضا کننده، مهر شرکت، شماره نامه و تاریخ"

لازم بذکر است در صورت عدم دسترسی به نماینده، این درخواست می بایست توسط تمامی حق امضادارندگان -مطابق با روزنامه رسمی- امضا گردیده و به همراه کارت ملی ایشان (حق امضا دارندگان) به ایران هاست ارسال گردد.

 

نحوه ارسال مدرک : لطفا مدرک خود را از تیکتینگ سرویس به دپارتمان خدمات دامین ارسال نمایید. ارسال درخواست به صورت فکس، ایمیل و تلفنی قابل انجام نمی باشد.

 

پس از دریافت اطلاعات مورد نیاز از ایران هاست ادامه مراحل انتقال را از سمت شرکت مقصد پیگیری نمایید.

پس از انتقال دامنه از ایران هاست به شرکت مقصد، کلیه اختیارات و مالکیت دامنه از ایران هاست به شرکت مقصد منتقل می شود.

لذا هیچ گونه تغییری در این دامنه همانند تغییر نام سرور ها، قفل کردن و یا تغییر مشخصات امکان پذیر نیست و همچنین تمدید این دامنه در سال های آتی توسط ایران هاست مقدور نخواهد بود .

لازم به یادآوری است استفاده از فضای میزبانی خریداری شده، در ایران هاست منوط به حفظ نام سرور های دامنه روی نام سرور های ایران هاست می باشد .


مقالات مورد نیاز :

قفل دامین و باز کردن قفل دامین

بررسی مشخصات ثبتی دامین ( whois دامین )

Add Feedback