فرم درخواست بردن دامین به شرکتی در آنلاینیک

سوالات پس از خرید > خدمات دامین > انتقال دامین از ایران هاست به شرکت دیگر > انتقال دامین های غیر .ir > چنانچه دامین در آنلاینیک ثبت شده باشد

مشترک گرامی چنانچه در خدمات ارائه شده از سمت ایران هاست مشکلی وجود دارد، لطفا ما را از پیشنهادات یا انتقادات ارزشمندتان در قسمت "بازخورد" بهره مند سازید.

لازم به ذکر است جهت اتصال دامین به میزبانی که از شرکت دیگری تهیه شده تنها کافیست آدرس NS های دامین خود را به روش اعلام شده در لینک زیر روی آدرس  NSهای میزبانی جدید تنظیم نمایید و نیازی به انتقال دامنه به شرکت دیگرنمی باشد. (انتقال کامل دامنه پروسه ای زمانبر است و در طی مدت انتقال امکان تمدید، تغییر WHOIS و یا تغییر NS برای دامین وجود ندارد.)

روش تغییر NS در پنل ایران هاست

در ادامه روند انتقال دامین بررسی می گردد:

از آنجا که انتقال دامین بین شرکت های مختلف بسته به شرکت ثبت کننده (Registrar ) دامین روند متفاوتی دارد، لذا جهت انتقال دامین ثبت شده در ایران هاست به شرکت دیگری ابتدا می بایست نسبت به بررسی ثبت کننده (Registrar ) دامین خود اقدام نمایید.

 ایران هاست از ابتدای فعالیت خود دامین ها را در ثبت کننده آنلاینیک (Onlinenic ) ثبت و پس از اعمال تحریم ایران از سمت این شرکت ثبت کننده کنونی ایران هاست شرکت دایرکت آی (DiretcI) publicdomainregistry می باشد.

جهت تعیین Registrar دامین به لینک زیر مراجعه نمایید :

http://www.internic.net/whois.html

نام دامین را در فیلد خالی وارد نموده و submit نمایید.


 

Registrar دامین قابل مشاهده می باشد :


دامین شما در شرکت آنلاینیک (Onlinenic ) ثبت شده است.

در مرحله بعد می بایست با شرکت مقصد تماس حاصل نموده و ثبت کننده ایی که این شرکت در آن فعالیت می نمایید را مشخص کرده و هماهنگی های لازم جهت انتقال را انجام دهید.


در صورتی که دامین شما در آنلاینیک ثبت شده و قصد انتقال به شرکتی در آنلاینیک دارید به مراحل زیر توجه نمایید:

- انجام انتقال هزینه ایی ندارد .

- جهت انجام انتقال نیازمند کد نمایندگی (کد پنل) از سمت شرکت مقصد می باشید. کد نمایندگی شرکت مورد نظر در آنلاینیک را باید به شرکت ایران هاست اعلام نمایید.

- جهت اعلام کد به شرکت ایران هاست بدلیل خارج شدن اختیارات دامین شما از ایران هاست پس از اعلام کد، می بایست درخواست رسمی ارسال نمایید. کد پنل اعلامی باید موجود باشد.


همانگونه که ذکر گردید، بدلیل خارج شدن اختیارات دامین شما از ایران هاست پس از اعلام کد نمایندگی، جهت اعلام کد بسته به نوع کاربری می بایست درخواست را به یکی از روش های زیر برای ما ارسال نمایید.

بررسی نوع کاربری (حقیقی یا حقوقی)

 

متن درخواست کاربری حقیقی (شخصی) :

درخواست خود را در زیر تصویر پشت و روی کارت ملی مالک پرتال کاربران نوشته تا اقدامات لازم صورت گیرد:

"اینجانب (ذکر نام و نام خانوداگی مالک پرتال) ............... تقاضا دارم دامین ................ را روی شماره پنل ............ onlinenic تنظیم نموده و مسئولیت انتقال را می پذیرم.

نام ، تاریخ و امضا "

 

متن درخواست کاربری حقوقی (سازمانی):

درخواست را در سربرگ سازمان (مالک پرتال کاربران) نوشته تا اقدامات لازم صورت گیرد :

"سازمان (ذکر نام سازمان) .................... تقاضا دارد دامین ................ را روی شماره پنل ............ onlinenic تنظیم نموده و مسئولیت انتقال را می پذیرد.

امضا، نام و سمت امضا کننده، مهر سازمان، شماره نامه و تاریخ "

 

متن درخواست کاربری حقوقی (شرکتی):

درخواست را در سربرگ شرکت (مالک پرتال کاربران) نوشته تا اقدامات لازم صورت گیرد :

"شرکت (ذکر نام شرکت) .................... تقاضا دارد دامین ................ را روی شماره پنل ............ onlinenic تنظیم نموده و مسئولیت انتقال را می پذیرد.

نام امضا کننده و امضای نماینده پرتال جناب آقای/سرکار خانم ............... ، مهر شرکت، شماره نامه و تاریخ"

 لازم بذکر است در صورت عدم دسترسی به نماینده، این درخواست می بایست توسط تمامی حق امضادارندگان -مطابق با روزنامه رسمی- امضا گردیده و به همراه کارت ملی ایشان (حق امضا دارندگان) به ایران هاست ارسال گردد.

 

نحوه ارسال مدرک : لطفا مدرک خود را از تیکتینگ سرویس به دپارتمان خدمات دامین ارسال نمایید. ارسال درخواست به صورت فکس، ایمیل و تلفنی قابل انجام نمی باشد.

 

پس از ارسال مدارک به ایران هاست و دریافت تایید تنظیم کد نمایندگی روی دامین می بایست با شرکت مقصد تماس حاصل نمایید .

لازم بذکر است هنگامی که شرکت ایران هاست درخواست می دهد ، شرکت مقصد می بایست درخواست را accept (قبول) یا refuse (کنسل) نماید. در صورتی که پس از گذشت 5 روز عملی روی درخواست انجام نگردد درخواست کنسل شده و دامین به پنل نمایندگی قبلی (ایران هاست) باز می گردد.

پس از انتقال دامنه از ایران هاست به شرکت مقصد، کلیه اختیارات و مالکیت دامنه از ایران هاست به شرکت مقصد منتقل می شود.

لذا هیچ گونه تغییری در این دامنه همانند تغییر نام سرور ها، قفل کردن و یا تغییر مشخصات امکان پذیر نیست و همچنین تمدید این دامنه در سال های آتی توسط ایران هاست مقدور نخواهد بود .

لازم به یادآوری است استفاده از فضای میزبانی خریداری شده، در ایران هاست منوط به حفظ نام سرور های دامنه روی نام سرور های ایران هاست می باشد .

Add Feedback