مشترک گرامی منظور از عبارت "کاربری مبدا و مقصد یکسان باشد" این است که  2 کاربری در پرتال کاربران ایران هاست به نام یک شرکت (سازمان) و همچنین با نماینده یکسان(نام و نام خانوادگی یکسان) ثبت شده باشد. 

در صورتی که در ایران هاست یک یا چند کاربری به نام خود دارید و می خواهید سرویس های خود را از یک کاربری به کاربری دیگر متعلق به خود منتقل کنید؛ جهت حفظ حقوق مادی و معنوی سرویس ها انجام مراحل ذیل ضروری است. پس از انتقال می توانید نسبت به انجام امور سرویس اقدام نمایید.

در ادامه با اصطلاحات زیر روبرو خواهید شد:


کاربری مبدا : عضوی از ایران هاست که دارنده فعلی سرویس می باشد.


کاربری مقصد : عضوی از ایران هاست که متقاضی دریافت سرویس می باشد.

 


شرایط عمومی جهت انتقال سرویس بین 2 کاربری به شرح زیر می باشد :

-هر دو متقاضی در ایران هاست عضو باشند .

-هر دو کاربری تایید شده و مدارک شناسایی هر دو کاربری به ایران هاست ارسال شده باشد .

- انتقال سرویس بین 2 کاربری در ایران هاست هزینه ای برای شما نخواهد داشت . 

- پس از انتقال سرویس به کاربری مقصد،اطلاعات شما ( شامل:ایمیل ها، فایل های طراحی شده، دیتابیس ) پاک نخواهد شد .

- در صورتی که سرویس مورد نظر در کاربری مبدا (دارنده فعلی سرویس) ثبت یا تمدید شده باشد؛ پس از انتقال به کاربری مقصد (متقاضی دریافت سرویس) امکان دریافت فاکتور رسمی برای ایشان وجود نخواهد داشت.

- سرویس با همان وضعیت موجود در کاربری مبدا (دارنده قبلی سرویس) منتقل می شود و انتقال منجر به تمدید یا رفع تعلیق نمی گردد .


جهت انتقال سرویس مراحل ذیل را انجام دهید:

1- ابتدا در صورت عدم داشتن کاربری جدید، کاربری مقصد (متقاضی انتقال سرویس) می بایست در پرتال کاربران ایران هاست عضو شود. از لینک زیر نسبت به عضویت در پرتال کاربران ایران هاست اقدام نمایید. ایجاد کاربری جهت انتقال سرویس ضروری می باشد. 

http://www.iranhost.com/register.aspx 

  

2- کاربری جدید شما (متقاضی دریافت سرویس) باید تایید شده باشد. تایید شدن کاربری به منزله ارسال مدارک شناسایی مالک پرتال کاربران می باشد که در مرحله قبل ایجاد نموده ایید. جهت بررسی مدارک مورد نیاز به لینک های زیر مراجعه نمایید :


احراز هویت جهت کاربری شرکتی


احراز هویت جهت کاربری سازمانی

نحوه بررسی نوع کاربری (حقیقی یا حقوقی ( 

 

-3 از آنجا که کاربری شما به صورت حقوقی ثبت شده است 2 حالت وجود خواهد داشت:


 

الف- در صورتی که کاربری شما به نام شرکت ثبت شده است :

 

 لطفا درخواست را در سربرگ شرکت مالک پرتال کاربران نوشته و به ایران هاست ارسال نمایید :

متن درخواست کاربری شرکتی:

"شرکت ............... درخواست انتقال سرویس دامین و میزبانی  ......................... از کاربری (ذکر نام کاربری مبدا) ..................... به کاربری (ذکر نام کاربری مقصد) ....................... متعلق به این شرکت را داشته و مسئولیت انتقال را می پذیرد . 


امضا نماینده پرتال جناب آقای/سرکار خانم ............... ، نام امضا کننده، مهر شرکت، شماره نامه و تاریخ" 


لازم بذکر است در صورت عدم دسترسی به نماینده، این درخواست می بایست توسط تمامی حق امضادارندگان -مطابق با روزنامه رسمی- امضا گردیده و به همراه کارت ملی ایشان (حق امضا دارندگان) به ایران هاست ارسال گردد.
ب- در صورتی که کاربری شما به نام سازمان ثبت شده است :


لطفا درخواست زیر را در سربرگ سازمان مالک پرتال کاربران نوشته و به ایران هاست ارسال نمایید  :متن درخواست کاربری سازمانی:

 "سازمان ............... درخواست انتقال سرویس دامین و میزبانی    ......................... از کاربری (ذکر نام کاربری مبدا  ..................... به کاربری (ذکر نام کاربری مقصد)  ....................... متعلق به این سازمان را داشته و مسئولیت انتقال را می پذیرد  . 

امضا، نام و سمت امضا کننده، مهر سازمان، شماره نامه و تاریخ "روش های ارسال به شرح زیر می باشد :


 


-          ارسال به ایمیل : شما می توانید مدارک مورد نیاز را به ایمیل info@iranhost.com ارسال نمایید. لازم بذکر است پس از رسیدن ایمیل به ایران هاست، کد پیگیری (شماره تیکت) به ایمیل شما ارسال می گردد. 
-           ارسال با فکس : در صورت عدم دسترسی به اینترنت و اسکنر به شماره 83305-021 داخلی 4 فکس و جهت دریافت تایید فکس در ساعات اداری با شماره تلفن 83305-021 داخلی 1 تماس حاصل نمایید. 
-          ارسال از تیکتینگ سرویس : دپارتمان "احراز هویت" را از لیست دپارتمان ها انتخاب و مدارک خود را ارسال نمایید. 


  

لازم به ذکر است درخواست شما توسط کارشناسان ایران هاست بررسی می گردد و  درصورت امکان سرویس مورد نظر به کاربری شما منتقل می گردد. لذا تا اعلام نتیجه نهایی شکیبا باشید.