ثبت دامنه چه مدت زمانی طول می کشد؟


 

دامنه های غیر ir

ثبت دامنه های غیر ir ( مانند .com و .net و ... (  بلافاصله پس از سفارش و پرداخت کاربر در صورتیکه مشخصات مالک دامنه معتبر و صحیح باشد ،انجام می گردد. 

طبق قوانین ثبت دامنه های بین المللی ، می بایست مشخصات ملک دامنه تلفن ، فکس،کدپستی و... به طور صحیح و واقعی باشد تا امکان ثبت آن مقدور شود. 

در صورتیکه این مشخصات صحیح نباشد، ثبت دامنه با خطا مواجه شده و اطلاع رسانی های لازم از سمت کارشناسان ایران هاست به ایمیل اصلی پرتال کاربری ایران هاست انجام خواهد شد .

هم چنین احراز هویت دامنه های بین المللی از طریق تایید ایمیل انجام میگیرد. پس از ثبت دامنه ایمیلی از جانب ریجسترار دامنه با آدرس  registrant-verification@ispapi.net  و  عنوان  "The verification of your domains is required"  به ایمیلی که با آن دامنه را ثبت نموده اید   ارسال میگردد  که میبایست بر روی لینک اول کلیک کرده و بر روی مرورگر پیغام "Domain Approval" را مشاهده فرمایید که پس از مشاهده این پیغام دامین مذکور تایید و فعال می گردد.( آن را با فیلتر شکن باز کنید)

درصورتیکه این ایمیل را پاک کرده اید یا مشاهده ننمودید، مراتب را برای ارسال مجدد آن با شرکت ثبت کننده دامنه پیگیری نمایید.

لازم به ذکر است که چنانچه بیشتر از 14 روز پس از ثبت دامنه این ایمیل تایید نگردد دامنه در وضعیت Domain Suspension قرار میگیرد که پس از تایید ایمیل ، مشکل برطرف  میگردد.

دامنه های ir

لطفا توجه فرمایید که تایید و ثبت دامنه های ir توسط سازمان فیزیک نظری انجام می گیرد. 

ثبت دامنه های ir معمولا بین 24 تا 48 ساعت به طول می انجامد. همچنین چنانچه جهت تایید و ثبت یک دامنه ، سازمان فیزیک نظری نیاز به دریافت مدارک از طرف متقاضی داشته باشد ، اطلاع رسانی های لازم از سمت این سازمان به ایمیل ادمین دامنه که در زمان ثبت سفارش وارد کرده اید ، انجام خواهد شد و لذا ثبت دامنه نیاز به مدت زمان بیشتری خواهد داشت . 

لطفا تا ثبت نهایی دامین و فعال شدن این سرویس در لیست سرویس های موجود در پرتال کاربرانتان شکیبا باشید و قبل از ثبت کامل دامنه هیچ گونه اقدامی جهت استفاده از این دامنه ننمائید

(اقداماتی نظیر : درج در آگهی - درج در سربرگ و کاتالوگ و معرفی به مشترکین و )

در صورت فعال شدن دامنه ، وضعیت آن در لیست سرویس های موجود در پرتال کاربری شما از حالت " در انتظار فعال سازی " به " فعال " تغییر خواهد یافت .

همچنین در صورت تمایل به بررسی دقیق تر وضعیت دامنه خود و اطمینان از ثبت کامل آن میتوانید از طریق لینک " https://www.nic.ir/ " جهت دامنه های ir  و از نشانی whois.com  جهت دامنه های غیر ir اقدام به دریافت مشخصات ثبتی از دامنه خود نمایید.