ثبت دامنه چه مدت زمانی طول می کشد؟


 

دامنه های غیر ir

ثبت دامنه های غیر ir ( مانند .com و .net و ... (  بلافاصله پس از سفارش و پرداخت کاربر در صورتیکه مشخصات مالک دامنه معتبر و صحیح باشد ،انجام می گردد.

طبق قوانین ثبت دامنه های بین المللی ، می بایست مشخصات ملک دامنه تلفن ، فکس،کدپستی و... به طور صحیح و واقعی باشد تا امکان ثبت آن مقدور شود.

در صورتیکه این مشخصات صحیح نباشد، ثبت دامنه با خطا مواجه شده و اطلاع رسانی های لازم از سمت کارشناسان ایران هاست به ایمیل اصلی پرتال کاربری ایران هاست انجام خواهد شد .

 

دامنه های ir

لطفا توجه فرمایید که تایید و ثبت دامنه های ir توسط سازمان فیزیک نظری انجام می گیرد.

ثبت دامنه های ir معمولا بین 24 تا 48 ساعت به طول می انجامد. همچنین چنانچه جهت تایید و ثبت یک دامنه ، سازمان فیزیک نظری نیاز به دریافت مدارک از طرف متقاضی داشته باشد ، اطلاع رسانی های لازم از سمت این سازمان به ایمیل ادمین دامنه که در زمان ثبت سفارش وارد کرده اید ، انجام خواهد شد و لذا ثبت دامنه نیاز به مدت زمان بیشتری خواهد داشت .

لطفا تا ثبت نهایی دامین و فعال شدن این سرویس در لیست سرویس های موجود در پرتال کاربرانتان شکیبا باشید و قبل از ثبت کامل دامنه هیچ گونه اقدامی جهت استفاده از این دامنه ننمائید.

(اقداماتی نظیر : درج در آگهی - درج در سربرگ و کاتالوگ و معرفی به مشترکین و )

در صورت فعال شدن دامنه ، وضعیت آن در لیست سرویس های موجود در پرتال کاربری شما از حالت " در انتظار فعال سازی " به " فعال " تغییر خواهد یافت .

همچنین در صورت تمایل به بررسی دقیق تر وضعیت دامنه خود و اطمینان از ثبت کامل آن میتوانید از طریق لینک " https://www.nic.ir/ " جهت دامنه های ir  و از نشانی whois.com  جهت دامنه های غیر ir اقدام به دریافت مشخصات ثبتی از دامنه خود نمایید.