چگونه می توان دیتابیس Access را آپلود نمود؟

نکته فایلهای Access تنها قابلیت استفاده به صورت ODBC را داشته و امکان برقراری ارتباط ریموت و کنترل آن خارج از سرورهای ایران هاست وجود ندارد.

در صورتی که سرویس میزبانی شما یکی از سرویس های میزبانی وب 2003 می باشد یکی از دو روش زیر را انجام دهید :

 

1- استفاده از ODBC DSN

ابتدا فایل دیتابیس با پسوند  mdb را در فولدر db در هاست خود از طریق FTP آپلود نموده و سپس از طریق آدرس cp.yourdomain  (به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید.) و وارد کردن اطلاعات مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شده و سپس روی گزینه domains  و بعد بروی نام دامنه خود کلیک نمایید در صفحه جاری گزینه ODBC DSN را انتخاب نمایید. دکمه add new  را زده و سپس دیتابیس Access  را انتخاب و روی گزینه next  کلیک نمایید. حال کافیست نامی برای آن وارد و از فیلد Microsoft Access File دیتابیس Access که در فولدر db آپلود نموده اید ، را انتخاب نموده و گزینه next را انتخاب نمایید. حال برای آگاهی از connection string  مورد نیاز می توانید به سایت http://www.connectionstrings.com مراجعه نموده و با استفاده از یکی از نمونه های موجود (با توجه به نوع دیتابیس و نحوه اتصال) ارتباط صفحات خود را با پایگاه داده Access برقرار نمایید.

2- استفاده از روش معمولی (DSN Less )

ابتدا فایل دیتابیس با پسوند  mdb را در فولدر wwwroot در هاست خود از طریق FTP آپلود نمایید. سپس با استفاده از connection string  مربوطه و آدرس فیزیکی دیتابیس آپلود شده می توانید نسبت به برقراری ارتباط صفحات خود با دیتابیس مربوطه اقدام نمایید.

 آدرس فیزیکی در سرویس های میزبانی 2003 ایران هاست به شرح ذیل می باشد:

D:\domains\yourdomain\wwwroot   (به جای yourdomain  از نام دامین خود استفاده نمایید.)

همچنین برای آگاهی از نمونه connection stringهای مربوط به دیتابیس Access می توانید به سایت ذیل مراجعه نمایید:


در صورتی که سرویس میزبانی شما یکی از سرویس های میزبانی وب 2008 می باشد ، تنها روش قابل استفاده در این سرویس ها استفاده از روش معمولی (DSN Less ) می باشد :

ابتدا فایل دیتابیس با پسوند  mdb را در فولدر wwwroot  در هاست خود از طریق file manager کنترل پنل و یا FTP آپلود نمایید. سپس با استفاده از connection string  مربوطه و آدرس فیزیکی دیتابیس آپلود شده می توانید نسبت به برقراری ارتباط صفحات خود با دیتابیس مربوطه اقدام نمایید.

آدرس فیزیکی در سرویس های میزبانی 2008 ایران هاست به شرح ذیل می باشد:

D:\hostingspaces\yourdomain\yourdomain\wwwroot   (به جای yourdomain  از نام دامین خود استفاده نمایید) همچنین برای آگاهی از نمونه connection string های مربوط به دیتابیس Access می توانید به سایت ذیل مراجعه نمایید: