چگونه می توان دامنه جانشین را حذف نمود؟

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید). همچنین می توانید اگر از سرویس کانادا استفاده می نمایید از طریق آدرس wsp.iranhost.com و اگر از سرویس ایران بهره می برید با آدرس ircp.iranhost.com و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.. سپس در پنجره Hosting Spaces برروی Domains کلیک کنید.

 

در این بخش شما می توانید دامنه موردنظر را از لحاظ اشاره کردن به یک میل سرور بررسی نمایید.

چنانچه مانند شکل ، دامنه شما دارای اشاره گری (Pointer) به یک میل سرور در حال کار بر روی این هاست باشد ، امکان حذف آن در این وضیعت وجود ندارد.

برای انجام مراحل حذف ابتدا نام دامنه ای که در این پنجره بعنوان میل سرور ذکر شده است را یادداشت نمایید.

نکته : چنانچه اشاره گر وب ندارید این مرحله را نادیده بگیرید.

1 - ابتدا به پنجره Hosting Spaces     رفته و نشانگر ماوس را بر روی آیکون Web نگهدارید و در منوی بازشده، بر روی گزینه Websites کلیک نمایید.


در پنجره لود شده برروی نام دامنه(هایی) که یادداشت نموده اید کلیک نمایید.

در این بخش  نام دامنه(های) جانشین قابل مشاهده می باشند برای حذف هریک از این اشاره گرها (دامین های جانشین) کافی است بر روی آیکون ضربدر آنها کلیک نمایید.

با کلیک بر روی ضربدر، پنجره ای برای تأیید عمل حذف نمایش می یابد. بر روی دکمه OK کلیک کنید.

چنانچه اشاره گر میل ندارید این مرحله را نادیده بگیرید.

2-  ابتدا در پنجره Hosting Spaces   نشانگر  موس  را  بر  روی  آیکون Mail  برده   و  از منوی  باز شده، بر روی گزینهDomains   کلیک نمایید.

 

در لیست جاری بر روی Mail Domain یادداشتی خود کلیک نمایید.

در این پنجره، نام دامین جایگزین خود را به عنوان یک Pointer در زیر دکمه Add Pointer مشاهده خواهید کرد. برای حذف اشاره گر Mail Domain موردنظر کافی است برروی آیکون "ضربدر" قرمز رنگ کلیک نمایید.

3- حال می توانید به پنجره تنظیمات دامنه که در ابتدا اشاره شد ، رجوع نموده و تغییرات انجام شده را بررسی کنید.

همانطور که قابل مشاهده است، هم اکنون اشاره گری در زیر نام دامین جانشین مورد نظر وجود ندارد. حال بر روی دامنه جانشین مربوطه کلیک نمایید.

سپس بر روی Delete کلیک کنید تا دامنه جانشین حذف شود.