چگونه می توان وب سایتی را در Google Webmaster Tools اضافه نمود؟

 

 Webmaster Tools  ابزار رایگان دیگری است که توسط گوگل معرفی شده که نیازهای اولیه بسیاری از مدیران سایت  برای مدیریت و بهینه سازی سایت در موتور های جستجو را برآورده می کند. مانند تمامی سرویس های گوگل، نیازی به ثبت نام جداگانه برای این سرویس وجود ندارد و با استفاده از اکانت Gmail خود می توانید از این سرویس استفاده نمایید. در نظر داشته باشید تمامی مکاتبات گوگل در مورد سایت معرفی شده، با اکانتی انجام می شود که سایت در آن معرفی می شود و قالبا گوگل صاحب این اکانت را صاحب سایت می پندارد.
 
الگوریتم جستجوی گوگل، بر سه عامل اصلی، استوار است.
  1. Crawling: اطلاعات گوگل از سایت شما، مانند کلید واژه ها، site map و...
  2. Indexing : لیست شدن کلیه صفحات سایت شما در این موتور جستجو
  3. Serving : همخوانی نتایج نمایش داده شده در سایت شما با کلید واژه جستجو شده توسط کاربر
با استفاده از لینک زیر، اقدام به ورود به صفحه اصلی ابزار Webmaster Tools نمایید:
 
 
 
سپس در این صفحه  بر روی Add a site کلیک کرده و نام سایت خود را به صورت کامل  در این قسمت تایپ نمایید
 
 
 
 
 
در مرحله بعد، می بایست اقدامات لازم جهت احراز هویت و اثبات مالکیت سایت صورت پذیرد.
 
  1. بر روی لینک this HTML verification file کلیک کرده و یک فایل با پسوند HTML را دانلود کنید و در محلی در سیستم خود ذخیره نمایید.
  2. سپس فایل HTML را بدون تغییر در نام و محتوا در پوشه wwwroot سایت خود قرار دهید.
  3. برای تایید اینکه فایل مورد نظر در محل مناسب خود قرار گرفته است روی لینک گزینه 3 کلیک کرده تا تایید آن را به شما نمایش دهد.
  4. بر روی VERIFY کلیک کرده تا عملیات ثبت سایت در Webmaster Tools پایان یابد.
 
 
 
نکته: فایل HTML مذکور را تحت هیچ شرایط از سایت خود حذف نکنید، چرا که ارتباط گوگل با سایت شما از طریق این فایل برقرار است و در دسترس بودن سایت شما توسط گوگل، توسط این فایل سنجیده می شود.
 
 
پس از پایان یافتن موارد فوق، به صورت خودکار وارد صفحه اصلی Webmaster Tools می شوید، در این صفحه می توانید اقدام به انجام تنظیماتی مانند ایجاد Site map، مشاهده پیغام های گوگل، مفرفی سایت های دیگر به این ابزار و ... نمایید.
 
 
نکته یک: در نظر داشته باشید معرفی سایت به گوگل، از روش های دیگر نیز امکان پذیر است که این روش ها را می توانید در قسمت Other Verification options مشاهده کنید.
نکته دو: در این مقاله سعی شده است تنها مراحل معرفی سایت به Webmaster Tools توضیح داده شود، در نظر داشته باشید بهینه سازی هدف دار سایت برای موتور های جستجو فرایندی پیچیده و تخصصی است، برای این منظور می توانید با یک متخصص SEO در ارتباط باشید.
نکته سه: در برخی از شرایط، هنگام آلوده شدن وبسایت به بد افزار و مشاهده پیغام اخطار گوگل در صفحه اول، علاوه بر بررسی تمامی موارد امنیتی سایت، نیاز به معرفی وبسایت به Webmaster Tools نیز وجود دارد.

 

Feedback

با سلام .<br />بنده از سایت بیلدر ایران هاست استفاده میکنم . منظور از wwwroot دقیقا کجاست. لطفا توضیح بیشتر دهید.<br />با تشکر<br />http://www.domain.com/Home/Preview/12529<br />شریفی مهر<br />شرکت طلوع توسعه نیکا<br />=========================<br />با سلام و وقت بخیر<br /><br />به اطلاع می رساند راهنمای ارائه شده در مورد سرویس های میزبانی ایران هاست است و نه سرویس های سایت ساز. برای استفاده از ابزار Google Webmaster Tools در سرویس های سایت ساز می توانید Meta Tag ارائه شده توسط Webmaster tools را در ویجت اسکریپت قرار دهید.<br /><br />با تقدیم احترام
شرکت طلوع توسعه نیکا (4/8/2015 at 11:22 AM)