چگونه می توان رمز بخش مدیریت Joomla را بازیابی نمود؟

در صورتیکه سرویس هاست شما 2003 می باشد :

 از طریق آدرس cp.yourdomain ( به جای yourdomain نام دامین خود را وارد نمایید ) و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور مربوطه وارد کنترل پنل Helm شوید. سپس روی Domains و بعد روی نام دامین خود کلیک نمایید در صفحه جاری گزینه Database Manager را انتخاب و سپس روی نام دیتابیس مربوطه کلیک نمایید. حال می توانید از قسمت connection information  آدرس phpMyAdmin  مربوطه را بدست آورید ( مانند sql2.yourdomain/phpmyadmin  به خاطر داشته باشید که باید از نام دامین خود به جای yourdomain استفاده نمایید ) حال کافیست آدرس مربوطه را در آدرس بار مرورگر خود وارد نمایید تا صفحه اصلی phpMyAdmin که ابزاری جهت مدیریت بانک اطلاعاتی MySql از طریق مرورگر میباشد برای شما نشان داده شود.
 

پس از وارد نمودن اطلاعات کاربری خود صفحه اولیه phpMyAdmin  برای شما نشان داده خواهد شد .

در صفحه مذکور  از پنل سمت چپ ، روی نام دیتابیس خود کلیک نمایید.

از میان Table ها jos_users ( اگر پیشوند دیتابیس ها را هنگام  نصب عوض کرده اید ، نام جداول به صورت "pishvand_users" خواهد بود) را انتخاب کنید.

با انتخاب جدول مورد نظر صفحه ای مانند تصویر زیر لود نشان داده خواهد شد

نام کاربری موردنظر را پیدا کرده و برروی گزینه Edit کنار آن کلیک نمایید تا صفحه تنظیمات ظاهر شود.

در قسمت password و از فیلد function گزینه MD5 را انتخاب کنید.

سپس در فیلد value رمز جدید را  که تبدیل شده رشته کاراکتری مورد نظر شما به الگوریتم md5 میباشد را وارد کنید و برروی گزینه Go در پایین صفحه کلیک کنید.

نکته: میتوانید جهت تبدیل رشته کاراکتری خود به الگوریتم md5 از سایت زیر استفاده نمایید :

بدین ترتیب رمز کاربر عوض شده و می توانید با رمز جدید "123456" که معادل md5 آن "e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e" در فیلد value درج گشته و در شکل زیر مشاهده میشود  وارد محیط کاربری سایتتان شوید.