چگونه می توان آدرس دیتابیس سرور را یافت؟

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید). همچنین می توانید اگر از سرویس کانادا استفاده می نمایید از طریق آدرس wsp.iranhost.com و اگر از سرویس ایران بهره می برید با آدرس ircp.iranhost.com و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

 

از منوی صفحه اصلی بر روی گزینه Databases و سپس SQL Server 2008 کلیک نمایید.

 


 

 

با انتخاب این گزینه فهرست پایگاه داده های موجود خود را مشاهده می نمایید. برای یافتن آدرس IP سرور، بر روی گزینه Browse Database در روبروی نام پایگاه داده موردنظر خود کلیک کنید.

 

 

با کلیک بر روی گزینه Browse Database  یک صفحه جدید باز خواهد شد که شما را به پنجره sqladmin برای مدیریت دیتابیس خود هدایت می نماید. در این صفحه در نوار آدرس مرورگر خود آدرس IP سرور دیتابیس را مشاهده می نمایید.

 

توجه فرمایید که تنها آدرس IP موجود در نوار آدرس را به عنوان آدرس سرور در Connection String  خود قرار دهید و از کپی کردن سایر عبارات خودداری کرده و عبارت "http:// " را نیز از ابتدای آدرسIP  حذف نمایید .

در صورتی که در قسمت Databases مقابل نام پایگاه داده خود گزینه Browse Database  را مشاهده نکردید، ابتدا بر روی گزینه Domains در منوی سمت راست کنترل پنل کلیک نمایید.


 

با انتخاب این گزینه در صفحه لود شده، فهرستی از دامنه های اصلی و Alias  خود را مشاهده می فرمایید.

بر روی نام دامین اصلی خود که از نوع Top-level Domain می باشد کلیک نمایید.


 

 

با انتخاب این گزینه، امکان مشاهده جزئیات دامین مورد نظر را خواهید داشت. برای نمایش اطلاعات DNS Zone دامنه مربوطه بر روی گزینه Edit DNS Zone Records کلیک نمایید.

 

 

با کلیک بر روی گزینه مذکور، لیستی از رکورد های DNS zone به همراه آدرس IP آن ها را مشاهده خواهید نمود که آدرس پایگاه داده سرور MS SQL 2008 سرویس میزبانی شما، با نام sql  در لیست مورد نظر موجود می باشد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید آدرس DataBase Server معادل 67.205.74.175 می باشد.