امکانات موجود در بخش کنترل پنل

 

ابتدا از طریق آدرس wsp.iranhost.com و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور مربوطه (که برای شما ایمیل شده است)، در کنترل پنل WSP لاگین نمایید. 

در صفحه جاری از حساب کاربری خود بر روی گزینه Virtual Private Servers کلیک نمایید.


در صفحه جاری برروی نام VDS  خود کلیک نمایید
 

 

در برگه general ، پنجره ی کوچکی وجود دارد که می توانید پیش نمایشی از وضعیت سرور خود را در آن مشاهده نمایید. همچنین در قسمت پایین نیز  مقدار مصرف CPU ، RAM و HDD سرور مجازی قابل رویت می باشد.

همچنین با استفاده از گزینه های Reboot ، Shutdown ، Turn Off ، Pause و Reset می توانید ماشین مجازی خود را خاموش، تعلیق و یا ریبوت نمایید.

 

 

 

 

در سربرگ Configuration می توانید تنظیمات و مشخصات سخت افزاری و مربوط به شبکه سرور خود را مشاهده نمایید .همچنین قادرید در این قسمت پسورد ریموت به سرور خود را تغییر دهید. جهت این کار در بالای صفحه و مقابل گزینه Administrator password بر روی گزینه Change  کلیک کنید.

  

 

در سربرگ Snapshot می توانید از وضعیت فعلی سرور خود یک بک آپ تهیه نمایید و یا Snapshot های قبلی را ریستور نمایید.

Snapshot یک نسخه پشتیبان از وضعیت سرور مجازی و اطلاعات و وضعیت سخت افزاری آن است که توسط کاربر تهیه واین امکان را می دهد تا در صورت نیاز سرور مجازی به وضعیت قبلی آن بازگردانی شود.
Snapshot ارتباطی به اطلاعات سرور مجازی کاربر ندارد و در صورت حذف به اطلاعات کاربر خدشه ای وارد نمی شود.
با توجه به تعریفی ارائه شد ، Snapshot از وضعیت سخت افزاری و نرم افزاری سرور شما  نیز اطلاعاتی تهیه می کند و در  نتیجه Snapshot های قدیمی پس از ارتقای سرور کارایی نخواهند داشت و قابل استفاده بروی سرور شما پس از ارتقا نخواهد بود .
 

جهت تهیه Snapshot از وضعیت فعلی، بر روی گزینه Take snapshot کلیک نمایید.

همچنین در صورتی که از قبل Snapshot وجود داشته باشد، میتوانید با کلیک بر روی آن و سپس انتخاب گزینه Apply در سمت راست صفحه، آن را ریستور کنید.

در صورتی که نیاز به حذف یک Snapshot دارید نیز با کلیک بروی Delete میتوانید Snapshot مربوطه را حذف نمایید.
 


 
 

 

 

 

در سربرگ Audit log می توانید اطلاعات ثبت وقایع موجود مانند اقدام به پاک نمودن وب سایت، پاک کردن فایلها، و یا افرادی که به کنترل پنل لاگین کردند را  بررسی نمایید. برای این کار ابتدا تاریخ مورد نظر خود را از تقویم موجود در صفحه پیدا کرده و سپس عملیات مورد بررسی خود را از لیست Task انتخاب نمایید.


 

 

 

 

با استفاده از سربرگ Help نیز می توانید به اطلاعات مفیدی از جمله IP آدرس سرور خود، یوزرنیم و پسورد ریموت و متون مفیدی برای مدیریت سرور خود دسترسی داشته باشد.

 

آدرس IP و یوزر نیم پسورد ریموت که از مهمترین اطلاعات سرور هستند در تصویر زیر با خطوط قرمز مشخص شده اند.