چگونه تنظیمات spamfiltering را تغییر دهیم؟

 

انجام این تنظیمات باعث جلوگیری از دریافت ایمیل های اسپم  می شود و کاربران توسط قوانین تعریف شده در مقابل اسپم  مورد محافظت قرار می گیرند.

از آنجا که نوع اکانت ایمیل شما بایستی از نوع Admin باشد، لذا مطابق توضیحات مقاله ی  "نحوه مشاهده ریز مصرف در سرویس های 2008" نسبت به ایجاد اکانت ایمیل Admin اقدام نمایید. البته  بعد از انجام تنظیمات می توانید آن را به سایر اکانت ها ارجاع دهید .

 جهت انجام این کار ابتدا با مطالعه ی مقاله ی "webmail چگونگی ورود به سرویس " وارد اکانت خود شوید سپس در پانل سمت چپ بر روی گزینه setting کلیک نمایید .

سپس در بخش domain setting  بر روی گزینه Spam Filtering کلیک نمایید.

  

 

با انتخاب گزینه ی فوق در سمت راست،  پنجره ی زیر ظاهر می شود :


 

انتخاب اول Use default spam settings می باشد:

 

سفارشی کردن تنظیمات با گزینه ی Override spam settings for this domain :

با انتخاب این گزینه می توانید نحوه ی   وزن دهی به پارامترهای مختلف spam را خودتان انجام دهید.

وزن های spam :

هر نوع اسپم دارای وزن مشخصی می باشد که در افزایش احتمال اسپم بودن یک ایمیل  تاثیر می گذارد.زمانی ایمیلی وارد می شود ، کل چک لیست اجرا می شود و درصورتیکه هر کدام fail شود عدد وزن به مجموع کل وزنها اضافه می شود.هرچه این عدد بزرگتر باشد ، احتمال اسپم بودن ایمیل افزایش می یابد.

 

SpamAssassin

وزنهایی از این دسته تنها در سطح Admin قابل تغییر هستند در صورتیکه قصد تغییر وزن های SpamAssassin را دارید باید با مدیر مربوطه مشاوره کنید.

SpamAssassin چیست و چگونه تغییر می کند :

SpamAssassin یک فیلتر ایمیل و ابزار قوی است که برای شناسایی اسپم استفاده می شود. ابزاری که از آنها برای شناسایی اسپم استفاده می شود شامل موارد زیر می باشند :

تحلیلگر عنوان و متن

فیلترینگ Bayesian

لیستهای بلاک شده ی DNA

دیتابیس فیلترینگ

Actions سربرگ:

عملیاتی که برای اسپم ها قابل انجام است شامل قرار دادن اسپم ها در سه وضعیت low,medium,high است .برای هر سطح اسپم می توانید عکس العمل دلخواه تنظیم کنید.


 

همانطور که مشاهده می کنید با انتخاب لیست action تصویر زیر ظاهر می شود :

 

 

که می توانید عکس العمل مربوط به اسپم بودن یک ایمیل  را مشخص نمایید. یعنی اگر ایمیل اسپم بود آن را پاک کند (delete message ) ، به فلدر junk منتقل کند (move to junk ) و یا تنها عنوانی به ایمیل مبنی بر اسپم بودن آن اضافه نماید .

Low : در این حالت تنها کلمه ی spam در ابتدای موضوع ایمیل اضافه می گردد.

Medium : هنگامیکه وزن ایمیلی در این حالت باشد ، آن را به فلدر junk منتقل می کند.

High :هنگامیکه وزن یک ایمیل در این حالت باشد ، ایمیل به طور کامل حذف خواهدشد.

توسط این گزینه می توانید محدودیت هایی را در دریافت ایمیل های آلوده یا اسپم اعمال نمایید و همچنین وزنی را برای آنها در نظر گرفته تا هرچه این مقدار بالاتر باشد درجه ی آن را High قرار داده و از دریافت آن جلوگیری به عمل آورد.

 

عدم بررسی چک لیستهای SPAM  در مورد یک میل دامین یا اکانت ایمیل ( Trusted  sender ):

در این بخش می تواند آدرس ایمیل یا میل دامینی که به عنوان فرستنده ی مطمئن است را وارد نمایید. حال هنگامیکه ایمیلی از سمت فرستنده ی مطمئن ارسال می شود ، همه ی فیلترهای اسپم در مورد آن لغو می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله ی "فرستنده مورد اطمینان (trusted senders)" را ملاحظه نمایید.