چگونه می توان دیتابیس را Restore نمود؟

ابتدا با توجه به نوع سرویس خود یکی از 3 روش زیر را برای ورود به SQL Web Manager   دنبال نمایید:
 
    
I - در صورتی که سرویس میزبانی شما 2016 می باشد :

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید). همچنین می توانید از طریق آدرس solidcp.iranhost.com و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید. از منوی صفحه اصلی در قسمت Databases  برروی گزینه SQL Server 2016 کلیک نمایید. در صفحه جاری روی گزینه Browse database که در مقابل نام دیتابیس شما می باشد کلیک نمایید.در صورتی که گزینه Browse database خطا داد ابتدا روی نام دیتابیس خود کلیک کنید.سپس در صفحه باز شده زیر نام دیتابیس خود می توانید IP دیتابیس سرور را مشاهده کنید.حال برای باز شدن پنل SqlWebManager آدرس روبرو را در آدرس بار مرورگر خود وارد کنید : DataBaseServerIp/sqladmin . که بجای DataBaseServerIp باید آی پی را که در مرحله قبل بدست آوردید وارد کنید

II - در صورتی که سرویس میزبانی شما 2008 و 2012 می باشد :

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جای yourdomain ، نام دامین خود را وارد نمایید.) و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور مربوطه وارد کنترل پنل wsp شوید. سپس گزینه database را انتخاب و بعد SQL Server 2008 را انتخاب نمایید. در صفحه جاری روی گزینه Browse database که در مقابل نام دیتابیس شما می باشد کلیک نمایید.

III - در صورتی که سرویس هاست شما 2003 می باشد:

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جای yourdomain ، نام دامین خود را وارد نمایید.) و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور مربوطه وارد کنترل پنل Helm شوید. سپس گزینه Domains را انتخاب نموده و بعد روی نام دامین خود کلیک نمایید. در صفحه جاری گزینه Database Manager را انتخاب و سپس روی نام دیتابیس مربوطه کلیک نمایید. حال می توانید از قسمت connection information  آدرس دیتابیس سرور مربوطه را بدست آورید (مانند sql2.yourdomain/sqladmin ، به خاطر داشته باشید که باید از نام دامین خود به جای yourdomain  استفاده نمایید) حال کافیست آدرس مربوطه را در آدرس بار مرورگر خود وارد نمایید.

 

پس از طی مراحل بالا ، صفحه ای به شکل زیر لود خواهد شد :

بعداز وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور مربوطه می توانید وارد SQL Web Manager  شوید. حال از پنجره سمت چپ گزینه ی Tools  با کلیک روی علامت + کنار این گزینه آنرا Expand نمایید.

 

در نظر داشته باشید که ابتدا باید از دیتابیس لوکال خود از طریق نرم افزار Management Studio ، با کلیک راست روی نام دیتابیس خود و انتخاب all tasks و سپس انتخاب گزینه backup یک full backup با پسوند bak  از دیتابیس خود تهیه نمایید سپس با استفاده از نرم افزارهای فشرده سازی پسوند فایل بک آپ خود را به zip  (دیگر پسوندها قابل قبول نمی باشند.) تبدیل نمایید.

در صفحه ی باز شده با انتخاب گزینه ی Select و پس از انتخاب فایل، گزینه ی Add backup را کلیک نمایید.

 

پس آپلود شدن فایل بک اپ، جهت ریستور دیتابیس کافیست بر روی گزینه ی Restore کلیک نمایید.

 

 

Feedback

sql من 2008 ننوشه . sql 2012 هست
amin saeedi (12/11/2016 at 2:47 PM)
تفاوتی در مراحل ندارد
نیما حسن زاده (4/7/2019 at 2:41 PM)
sql web manager با عرض سلام و خسته نباشيد در صفحه
بايد كدام پسورد را وارد كنيم؟

behzad yaghoobi (4/6/2019 at 10:25 AM)
با سلام
پسوردی که هنگام ایجاد user به آن اختصاص داده اید. به عبارت ساده تر، همان رمز دیتابیس را باید وارد کنید.

نیما حسن زاده (4/7/2019 at 2:42 PM)