چگونه می توان از دیتابیس Backup تهیه نمود؟

ابتدا با توجه به نوع سرویس خود یکی از 3 روش زیر را برای ورود به SQL Web Manager   دنبال نمایید:

I - در صورتی که سرویس هاست  شما 2016 می باشد:

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید). همچنین می توانید از طریق آدرس solidcp.iranhost.com و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید. از منوی صفحه اصلی در قسمت Databases  برروی گزینه SQL Server 2016 کلیک نمایید. در صفحه جاری روی گزینه Browse database که در مقابل نام دیتابیس شما می باشد کلیک نمایید.در صورتی که گزینه Browse database خطا داد ابتدا روی نام دیتابیس خود کلیک کنید.سپس در صفحه باز شده زیر نام دیتابیس خود می توانید IP دیتابیس سرور را مشاهده کنید.حال برای باز شدن پنل SqlWebManager آدرس روبرو را در آدرس بار مرورگر خود وارد کنید : DataBaseServerIp/sqladmin . که بجای DataBaseServerIp باید آی پی را که در مرحله قبل بدست آوردید وارد کنید.

II - در صورتی که سرویس هاست  شما 2008  و یا 2012 می باشد:

در قسمت آدرس بار مرورگر خود، با وارد کردن نشانی wsp.iranhost.com برای سرویس میزبانی 2008 کانادا و آدرس  ircp.iranhost.com برای سرویس های میزبانی داخل ایران یا  cp.yourdomain (به جای yourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید) ، نام کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید و روی دکمه Login کلیک تا وارد کنترل پنل wsp شوید. سپس آیکون database و گزینه SQL Server 2008 را انتخاب نمایید. در صفحه جاری روی گزینه Browse database که در مقابل نام دیتابیس شما می باشد کلیک نمایید.

III - در صورتی که سرویس هاست شما 2003 می باشد:

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید) و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور مربوطه وارد کنترل پنل Helm شوید. سپس روی Domains  و بعد روی نام دامین خود کلیک نمایید در صفحه جاری گزینه Database Manager را انتخاب و سپس روی نام دیتابیس مربوطه کلیک نمایید. حال می توانید از قسمتconnection information  آدرس دیتابیس سرور مربوطه را بدست آورید (مانند sql2.yourdomain/sqladmin  به خاطر داشته باشید که باید از نام دامین خود به جای yourdomain  استفاده نمایید)

 

حال کافیست آدرس مربوطه را در آدرس بار مرورگر خود وارد نمایید.

صفحه ای به شکل زیر لود خواهد شد:
 

بعداز وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور مربوطه می توانید وارد SQL Web Manager  شوید و از پنجره سمت چپ گزینه Tools را(با کلیک روی علامت + کنار گزینه Tools ) اقدام بهexpand  نمایید :

 

 

اکنون کافیست از  قسمت بالای صفحه روی گزینه  Backupکلیک نمایید:

 

حال دیتابیس سرور اقدام به تهیه بک اپ از دیتابیس شما می کند. پس از سپری شدن مدت زمانی که مدت آن به حجم دیتابیس شما مربوط می شود، فایل بک اپ آماده خواهد شد. پس از اتمام عملیات بک اپ گیری برای دانلود فایل می توانید بر روی Download کلیک نمایید.

 

 

بازخورد

سلام
سرویس هاست ما SQLSERVER 2012 می باشد
لطفا راهنمایی فرمایید

amir abedpour (9/4/2016 در 2:39 PM)
با تشکر از بازخورد شما،
راهنمای ارایه شده برای سرویس های 2012 نیز قابل استفاده است.

نیما حسن زاده (9/19/2016 در 10:28 AM)
با تشکر از بازخورد شما،
راهنمای ارایه شده برای سرویس های 2012 نیز قابل استفاده است.

نیما حسن زاده (9/19/2016 در 10:28 AM)