چگونه می توان ایمیل بازیابی رمز عبور (Hosting Password Reminder Letter) را تنظیم نمود؟

زمانی که کاربر رمز عبور خود را فراموش کند، و برای بازیابی رمز خود در منوی لاگین کنترل پنل WSP بر روی گزینه Forgot your password کلیک کرده و تقاضای ارسال مجدد پسورد خود را نماید، کنترل پنل به صورت اتوماتیک ایمیلی با محتوای رمز عبور جدید و نحوه تغییر آن را به آدرس ایمیل اصلی مشتری ارسال می کند.

برای اعمال تغییر در این نوع ایمیل ها ابتدا از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید). همچنین می توانید اگر از سرویس کانادا استفاده می نمایید از طریق آدرس wsp.iranhost.com و اگر از سرویس ایران بهره می برید با آدرس ircp.iranhost.com و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

سپس بر روی گزینه Mail Template  در پنل سمت راست پایین صفحه کلیک نمایید.

 


 

با انتخاب گزینه فوق صفحه ای مشابه تصویر زیر لود خواهد شد.

 

 

 

 

از منوی ظاهر شده بر روی گزینه  Password Reminder Letterکه در تصویر بالا با خط قرمز مشخص گردیده کلیک نمایید. با انتخاب گزینه فوق، صفحه جدیدی لود خواهد شد که تنظیمات موجود در رابطه با ایمیل های اطلاع رسانی را به نمایش می گذارد. برای تغییر تنظیمات ابتدا گزینه Use Host Setting را به گزینه Override Host Setting تغییر دهید. با این کار فیلد های پایینی برای ویرایش فعال می گردند.

 


 

 

از طریق فیلد From می توانید مشخص نمایید که ایمیل مربوطه از چه آدرسی از دامین شما برای مشتری ارسال گردد. (دقت فرمایید که این آدرس، حتما آدرس ایمیلی از دامینی که میزبانی آن را در کنترل پنل خود دارید، باشد.)

در قسمت CC  می توانید آدرس دیگری را اضافه نمایید تا یک نسخه کپی از ایمیل مربوطه نیز به آن ارسال گردد.

با استفاده از فیلد Subject و مقادیر رشته ای از قبل تعریف شده می توانید موضوعی را برای ایمیل خود مشخص نمایید.

همچنین در قسمت HTML Body می توانید کد html مربوط به پیغام ایمیل خود را با استفاده String  های مشخص شده، تعریف نمایید.

برای اطلاع از مقادیر Strings های پشتیبانی شده در کنترل پنل WSP برای استفاده در کد های HTML به آدرس های زیر مراجعه فرمایید:

http://www.websitepanel.net/administrator-guide/user-account-summary-letter

http://www.websitepanel.net/administrator-guide/hosting-space-summary-letter

 

در پایان برای اعمال تنظیمات بر روی گزینه Save در پایین صفحه کلیک نمایید.