چگونه پاسخ خودکار (Autoresponder) راه اندازی کنیم؟

 

یکی از امکانات پرکاربرد نرم افزار SmarterMail ، ارسال یک پاسخ آماده خودکار هنگام دریافت ایمیل میباشد. این قابلیت Auto Responder نام دارد. در هر حساب کاربری ایمیل ، بخشی به نام Auto Responder وجود دارد که در آن می توان پیام خودکاری که باید به فرستنده ارسال شود را مشخص کرد. همچنین می توان Logo دلخواه را هم به این پیام اضافه کرد تا برای فرستنده قابل مشاهده باشد. برای انجام این کار باید مراحل زیر را طی کنید.

جهت آشنایی با نحوه ی ورود به سرویس ایمیل به این لینک  مراجعه نمایید.

1- نخست در صفحه اصلی از منوی سمت چپ قسمت  Setting را انتخاب نمایید. در مرحله دوم گزینه Auto Responder را انتخاب کنید. در مرحله سوم در پنجره سمت راست گزینه Enable auto-responder را فعال نمایید.

 

 

2- سپس به برگه Message برای تنظیم پیام بروید.

3- در این برگه موضوع پاسخ را تایپ کرده و گزینه بعدی یعنی Compose Format  را روی HTML قرار دهید، زیرا برای قرار دادن Logo  باید از دستورات HTML استفاده شود. در این بخش ابزارهای متنوعی گنجانده شده که برای طراحی لوگو می توانید از آنها استفاده کنید. برای مشاهده این ابزارها بر روی گزینه More کلیک کنید.

با فعال شدن ابزارهای طراحی می توانید مستقیما اقدام به درج تصاویر و لوگو در امضا کنید. در نظر داشته باشید باید آدرس URL تصویر مورد نظر را وارد کنید، بدین معنی که تصویر مربوطه باید بر روی یک وب سایت باشد و یا اینکه دارای یک آدرس اینترنتی باشد.

 با کلیک بر روی گزینه Source می توانید کدهای HTML که قبلا طراحی شده را مستقیما در آن وارد کنید. جهت بدست آوردن کدهای HTML مطابق با پیام مورد نظر ، با استفاده از نرم افزارهایی مانند Microsoft Expression Web می توانید پیام کامل به همراه لوگو را طراحی کنید و سپس کد HTML آن را به این قسمت از SmarterMail  انتقال دهید

برای انجام تغییرات روی گزینهSave  کلیک نمایید تا پنجره زیر ظاهر شود. در کد بالا آدرس فایل گرافیکی از یک دامنه گرفته شده است که می توانید مسیر آن را به دلخواه تغییر دهید.

هم اکنون هر ایمیلی که به شما ارسال شود، این پیام به همراه Logo ساخته شده به فرستنده ارسال شده تا نشان دهد شما ایمیل را دریافت کرده اید.