چگونه می توان MIME Type اضافه نمود؟

MIME یک سیستم شناسایی فایل و MIME Type روش استاندارد شناسایی محتوا در اینترنت می باشد.

برای مشخص کردن اینکه وب سرور و میل سرور ، هر فرمت فایلی را بر چه اساس طبقه بندی و باز کند از MIME استفاده می کنیم. به عنوان مثال، برای معرفی اینکه از این پس سرور تمامی فایل هایی که دارای فرمت FLV هستند را در گروه فایل های ویدیویی طبقه بندی کند، باید رکورد MIME مخصوص به آن را ایجاد کنیم.

 

بدین منظور، از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید). همچنین می توانید اگر از سرویس کانادا استفاده می نمایید از طریق آدرس wsp.iranhost.com و اگر از سرویس ایران بهره می برید با آدرس ircp.iranhost.com و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

در صفحه اصلی کنترل پنل WSP با نگهداشتن نشانگر موس بر روی آیکن WEB و انتخاب گزینه Websites ، در پنجره باز شده روی دامنه خود کلیک کرده سپس زبانه MIME Types را انتخاب نمایید.

 

 

سپس بر روی دکمه Add MIME کلیک کنید.

برای ایجاد یک رکورد MIME به وارد کردن اطلاعات صحیح در دو فیلد نیازمندیم. فیلد اول که Extension  نام دارد و باید در آن فرمت فایلمان را مشخص کنیم که در مثال فوق این فیلد با مقدار FLV پر می شود. و فیلد بعدی MIME-Type نام دارد که باید در آن نام برنامه اجرا کننده آن را با فرمت قابل قبول MIME وارد کنیم. برای پیدا کردن MIME Type  هر فرمت خاص می توانید از موتورهای جستجو مانند Google کمک بگیرید. برای مثال فوق فرمت معادل Video/x-flv خواهد شد.

Extension= .flv           MIME-Type= video/x-flv

در انتها دکمه Update را به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده کلیک می کنیم.

البته معمولا اکثر MIME Typeهای موردنیاز در یک وب سایت در Module مخصوص به آن در IIS  تعریف شده است و فقط در مواقع استفاده از فرمت های خاص نیازمند معرفی آنها در MIME Types هستیم.