چگونه می توان دیتابیس SQL Server ایجاد نمود؟

 

 

در سرویس های 2003 و در کنترل پنلHelm  می توانید از پایگاه های داده Microsoft SQL Server 2005 و Microsoft SQL Server 2000 بسته به نوع پلان خریداری شده استفاده نمایید (از پلان P5 به بالا امکان ساخت Microsoft SQL Server 2000 و از پلان P6 به بالا امکان ساخت Microsoft SQL Server 2005  وجود دارد) برای ساخت و مدیریت بانک های اطلاعاتی از صفحه دامین خود در کنترل پنل، گزینه Databases Manager  را انتخاب نمایید.

 

 

 

 

 

با انتخاب این گزینه لیستی از دیتابیس های موجود برای شما نمایش داده خواهد شد. برای ساخت یک دیتا بیس جدید بر روی گزینه Add New  کلیک نمایید تا صفحه زیر لود شود. (همانطور که در بالا نیز ذکر شده است نوع و تعداد دیتابیس هایی که در این بخش می توانید ایجاد نمایید بر اساس امکانات پلان خریداری شده است).

 

 

 

 

 

با استفاده از پنجره فوق می توانید نوع و اسم دیتابیس مورد نظر خود را مشخص کنید.

پس از انتخاب گزینه Save ، دیتابیس شما ساخته شده و به صفحه زیر هدایت خواهید شد.

 

 

 

 

 

همانطور که مشاهده می نمایید، در قسمت پایین این صفحه و در بخش Database Users امکان ایجاد حساب های کاربری برای دسترسی به این دیتابیس وجود دارد. برای این کار کافیست بر رویAdd New  کلیک کرده و با وارد کردن مشخصات کاربر مانند نام کاربری و رمز عبور دلخواه، کاربری موردنظر را ایجاد نمایید.

 

 

 

 

 

همچنین برای اتصال به دیتابیس خود از طریق وب می توانید از اطلاعات پنجره بالا در قسمت Connection Information استفاده نمایید. (برای مثال برای اتصال به دیتا بیسی که در مرحله قبل ساخته اید، باید آدرس sql4.yourdomainname/sqladmin را در مرورگر خود وارد کنید، که به جای عبارت yourdomainname نام اصلی دامین شما قرار می گیرد).

توجه نمایید که برای اتصال به بانک های اطلاعاتی تحت نرم افزار MYSQL از عبارت phpmyadmin و برای اتصال به بانک های تحت نرم افزار Microsoft SQL Server از عبارت sqladmin در پایان آدرس و بعد از /   استفاده نمایید.