چگونه می توان دیتابیس MySQL ایجاد نمود؟

 

در سرویسهای 2003 و در کنترل پنلHelm  می توانید از پایگاه های داده MySQL 4 و MySQL 5 ، بسته به نوع پلان خریداری شده استفاده نمایید (از پلان P4 به بالا امکان ساخت MySQL 4 و از پلان P5 به بالا امکان ساخت MySQL5  وجود دارد) برای ساخت و مدیریت بانک های اطلاعاتی از صفحه دامین خود در کنترل پنل، گزینه Databases Manager  را انتخاب نمایید.

 

 

 

 

 

با انتخاب این گزینه لیستی از دیتابیس های موجود برای شما نمایش داده خواهد شد. برای ساخت یک دیتا بیس جدید بر روی گزینه Add New  کلیک نمایید تا صفحه زیر لود شود. (همانطور که در بالا نیز ذکر شده است نوع و تعداد دیتابیس هایی که در این بخش می توانید ایجاد نمایید بر اساس امکانات پلان خریداری شده است).

 

 

 

 

 

با استفاده از پنجره فوق می توانید نوع و اسم دیتابیس مورد نظر خود را مشخص کنید.

پس از انتخاب گزینه Save ، دیتابیس شما ساخته شده و به صفحه زیر هدایت خواهید شد.

 

 

 

 

 

همانطور که مشاهده می نمایید، در پایین این صفحه و در بخش Database Users امکان ایجاد حساب های کاربری برای دسترسی به این دیتابیس وجود دارد. برای این کار کافیست بر رویAdd New  کلیک کرده و با وارد کردن مشخصات کاربر مانند نام کاربری و رمز عبور دلخواه، کاربری موردنظر را ایجاد نمایید.

 

 

 

 

همچنین برای اتصال به دیتابیس خود از طریق وب می توانید از اطلاعات پنجره بالا در قسمت Connection Information استفاده نمایید. (برای مثال برای اتصال به دیتا بیسی که در مرحله قبل ساخته اید، باید آدرس sql3.yourdomainname/phpmyadmin  را در مرورگر خود وارد کنید، که به جای عبارت yourdomainname نام اصلی دامین شما قرار می گیرد).

توجه نمایید که برای اتصال به بانک های اطلاعاتی تحت نرم افزار MYSQL از عبارت phpmyadmin و برای اتصال به بانک های تحت نرم افزار Microsoft SQL Server از عبارت sqladmin در پایان آدرس و بعد از /   استفاده نمایید.

 

Feedback

با سلام و خسته نباشید.
پلانی که ما خریداری کردیم پی 2 می باشد .
سوالم این هست که برای اینکه بتوان مای اس کیو ال 5 را در کنترل پنل خود داشته باشیم باید در قسمت ارتقا سرویس کدام پلان را انتخاب کنیم؟
با تشکر فراوان

mohammad mohammadzadeh (7/11/2015 at 10:27 AM)
پاسخ ایران هاست:
باسلام
برای استفاده از دیتابیس MySql 5 در صورتی که از سرویس های 2003 استفاده می کنید ، بایستی حداقل به پلان p5 و در صورت استفاده از سرویس های 2008/2012 بایستی حداقل به پلان p3 ارتقا دهید.
برای راهنمایی در مورد ارتقا ، لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید :
http://support.iranhost.com/kb/a901/article.aspx

پوریا محمد بیگی (9/1/2015 at 7:39 AM)