چگونه می توان حساب FTP ایجاد نمود؟

از طریق آدرس cp.yourdomain (به جایyourdomain نام دامنه خود را وارد نمایید). همچنین می توانید اگر از سرویس کانادا استفاده می نمایید از طریق آدرس wsp.iranhost.com و اگر از سرویس ایران بهره می برید با آدرس ircp.iranhost.com و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

در صفحه اصلی کنترل پنل WSP و با انتخاب گزینه FTP Accounts، لیستی از کاربران فعلی تعریف شده بر روی این هاست در اختیار شما قرار می گیرد.

با انتخاب گزینه Create FTP Account می توان حساب کاربری جدیدی به هاست اضافه کرد.

برای ساختن یک حساب FTP جدید موارد زیر باید مشخص و تنظیم گردند.

 

 _ انتخاب یک نام متناسب با عملکرد این حساب کاربری

_ انتخاب کلمه عبور مناسب و امن برای این حساب کاربری

_ انتخاب مسیر صحیح Home folder کاربر در هنگام برقراری نشست FTP . نکته بسیار مهم اینکه انتخاب این مسیر باید بسیار دقیق و صحیح انتخاب شود چرا که با loginشدن با این حساب کاربری، کاربر به این مسیر انتقال داده شده و تمامی فایلها و فولدرهای این مسیر با در نظر گرفتن سطح دسترسی، در اختیار وی قرار می گیرد و امکان هرگونه دخل و تصرفی در محتویات این فولدر برای وی محیاست.

_ تعیین سطح دسترسی کاربر بر روی Home folder

 

همچنین لازم به ذکر است که با کلیک بر روی هر کدام از حساب هاب موجود در قسمت FTP Account می توان به تنظیمات پیشرفته مربوطه دسترسی پیدا کرد. در صفحه تنظیمات پیشرفته مربوط به حساب FTP، گزینه هایی نظیر تعویض کلمه عبور، تعویض مسیر Home folder، و یا تغییر و تنظیم سطح دسترسی کاربر بر روی Home folder در اختیار شما قرار می گیرد.