MIME (Multi-Purpose Internet Mail Extension)  چیست؟

 برای مشخص کردن اینکه وب سرور و میل سرور مورد نظر هر فرمت فایلی را بر چه اساس طبقه بندی و باز کند  از MIME  استفاده می کنیم. به عنوان مثال: برای معرفی اینکه از این پس سرورمان تمامی فایل هایی که دارای فرمت .flv هستند را در گروه فایل های ویدیویی طبقه بندی کند، باید رکود MIME  مخصوص آن را ایجادکنیم. برای ساختن یک رکورد MIME به وارد کردن اطلاعات صحیح در دو فیلد نیازمندیم. فیلد اول که Extension  نام دارد و باید در آن فرمت فایلمان را مشخص کنیم که در مثال فوق این فیلد با مقدار .flv پر می شود. فیلد بعدی Content Type  نام دارد که باید در آن نام برنامه اجرا کننده آن را با فرمت قابل قبول MIME وارد کنیم که برای پیدا کردن MIME Type  هر فرمت خاص می توانید از موتورهای جستجو مانند Google کمک بگیرید. برای مثال فوق معادل:Video/x-flv  خواهد شد.

البته معمولا اکثر MIME Type  های مورد نیاز در یک وب سایت در Table  مخصوص آن در IIS  تعریف شده است و ما فقط در مواقع استفاده از فرمت های خاص نیازمند معرفی آن ها هستیم.

برای ورود به این بخش در کنترل پنل Helm ، وارد صفحه دامین خود شده و بر روی گزینه MIME Types  کلیک نمایید.

 

 

 

با انتخاب این گزینه برای ساخت یک نوع جدید از MIME  بر روی گزینه Add New  کلیک کرده و در صفحه بعدی در فیلد های Extension  و Content Type  طبق توضیحاتی که داده شد، مقادیر مناسب قرار داده و در پایان گزینه  Save  را انتخاب نمایید.