نحوه رمز گذاری بر روی پوشه های خاص

 

 

با استفاده از این قابلیت  می توان فلدرهای مورد نظر را توسط نام کاربری و رمز عبور محافظت نمود.

برای استفاده از ابزار Secure Folders ابتدا بر روی گزینه آن در صفحه Domain  خود کلیک نمایید.

 

 

 

 

در پنجره ظاهر شده وضعیت کلی ابزار Secure Folders  را مشاهده می نمایید. که به صورت پیش فرض در حالت غیر فعال می باشد. برای فعال کردن آن، بر وری Install  کلیک نمایید.

 

 

 

 

با فشردن کلید Install  و فعال کردن ابزار Secure Folder ، سه گزینه Folders  ، Users  و Groups  در پایین پنجره ظاهر خواهند شد.

 

 

 

 

برای ایجاد یک فولدر امن بر روی گزینه Folders  کلیک نمایید.

در پنجره لود شده لیستی از فولدر های امن موجود را خواهید دید. برای ایجاد یک فولدر جدید گزینه Add New  را انتخاب کنید. سپس در پنجره جدید مسیر فولدر مورد نظر را مشخص نمایید.

 

 

 

 

 

حالا باید کاربر یا گروهی از کاربران را برای دسترسی به آن فولدر تعریف کنید، زیرا به جز این کاربران، هیچ شخصی بدون احراز هویت با حساب کاربری و رمز عبور معتبر نمی تواند فولدر مذکور را باز نماید.

برای این کار به صفحه Secure Folder  بازگشته و برای ایجاد حساب کاربری روی گزینه Users کلیک کنید.

در پنجره  ظاهر شده می توانید لیستی از حساب های کاربری موجود را مشاهده نمایید. برای ایجاد یک حساب جدید بر روی گزینه Add New  کلیک کرده و در پنجره لود شده نام کاربری و رمز عبور مورد نظرتان را وارد نموده و در پایان برای ثبت اطلاعات بر روی گزینه Save   کلیک نمایید.

همچنین می توانید برای ایجاد گروهی از کاربران و مدیریت بهتر آنان، نسبت به ساخت یک گروه اقدام نمایید. برای اینکار به صفحه اول Secure Folder  بازگشته، بر روی گزینه Groups  کلیک کنید. در پنجره بعدی گزینه Add New  را انتخاب کرده و با انتخاب یک نام برای گروه مورد نظرتان و فشردن کلید Save ، گروه جدید خود را ایحاد نمایید.

اکنون می بینید که نام گروه جدید  در لیست گروه ها اضافه شده است. بر روی نام آن کلیک کرده تا وارد آن شوید. 

 

  

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می نمایید ، پنجره مذکور نشان دهنده کاربرانی است که در داخل یک گروه قرار گرفته اند، که در این یک کاربر که قبلا در قسمت Users ساخته شده بود در گروه Grouptest  قرار گرفته است. برای انجام این کار بر روی گزینه Add New  کلیک کنید و از لیست کاربران موجود، حساب های کاربری مورد نظر خود را برای قرار دادن در این گروه انتخاب نمایید.