نحوه ایجاد دایرکتوری های مجازی

 

ابتدا از طریق آدرس cp.yourdomain (به جای yourdomain نام دامنه ی خود را وارد کنید) و با وارد کردن مشخصات کاربری خود وارد کنترل پنل شوید.

حال برای ایجاد دایرکتوری مجازی در صفحه اصلی دامین از لیست آیکن های موجود روی گزینهVirtual Directory   کلیک نمایید.

 

 

 

 

 

 

با انتخاب این گزینه پنجره ای ظاهر می شود که با استفاده از آن می توانید لیستی از دایرکتوری های مجازی که قبلا ساخته اید را مشاهده نمایید و یا برای ایجاد یک دایرکتوری مجازی جدید بر روی گزینه Add New  کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 

حالا با وارد کردن مقادیر مناسب در فیلد هایی که در تصویر فوق نشان داده شده اند، می توانید دایرکتوری مجازی خود را ایجاد کنید .

گزینه های موجود در این پنجره در ادامه شرح داده شده است:

Path to Virtual Directory : مسیری را که می خواهید قبل از نام دایرکتوری مجازیتان باشد در این فیلد وارد نمایید .

اگر می خواهید دایرکتوری مجازیتان در شاخه اصلی (مانند: http://www.yourdomain.com/Virtualdir ) ساخته شود فیلد را خالی رها کرده و در صورتی که مایلید در آدرسی دیگری مانند http://www.yourdomain.com/apps/net/Virtualdir ساخته شود تنها کافیست آدرس apps/net/ را در این فیلد مشخص نمایید.

Virtual Directory Name :  در این فیلد باید نام مناسبی برای دایرکتوری مجازی خود انتخاب کنید.

توجه : از بین دو گزینهphysical  Folder  و URL Redirect  که در ادامه شرح داده می شوند، تنها امکان استفاده از یکی را دارا خواهید بود.

Physical Folder  : با انتخاب این گزینه، دایرکتوری مجازی به یک پوشه فیزیکی واقع در فضای وب شما اشاره خواهد نمود. با استفاده از این گزینه می توانید به کاربران آن دایرکتوری مجازی امکان دسترسی به محتویات یک پوشه فیزیکی را بدهید. همچنین می توانید با فعال کردن گزینه Directory Browsing  مشخص کنید تا در صورتیکه فایل مورد نظر در پوشه فیزیکی مذکور وجود نداشت، کاربران سایر پوشه ها و فایل های موجود در آن را ببینند.

معمولا از این گزینه برای آسان تر کردن آدرس دهی ها استفاده می شود. برای مثال شما فایلی را در آدرس http://www.yourdomain.com/apps/net/cms/index.html  قرار داده اید، اما می خواهید کاربران با آدرسی کوتاه تر مانند: http://www.yourdomain.com/CMS/index.html به آن دسترسی داشته باشند.

URL Redirect  : با استفاده از این گزینه، دایرکتوری مجازی شما به یک آدرس URL  در یک وب سایت (حتی یک وب سایت دیگر) اشاره خواهد کرد . بنابراین در صورت فعال بودن این گزینه هر بار که کاربر بخواهد به آدرس دایرکتوری مجازی شما وارد شود، به URL  که شما مشخص کرده اید، هدایت خواهد شد.

همچنین اگر گزینه Redirect to Exact URL  را فعال نمایید ، چنانچه کاربر بخواهد به آدرس دایرکتوری مجازی شما دسترسی پیدا کند ، به URL  اصلی شما (دامین شما) هدایت خواهد شد.

 لازم به یادآوری است که برای حذف یک دایرکتوری مجازی می توانید پس از انتخاب نام آن از لیست فلدرهای مجازی موجود بر روی گزینه Delete  کلیک نمایید.