من با برنامه Outlook می توانم ایمیل بگیرم ولی نمی توانم ارسال کنم مشکل از کجاست؟

 

چنانچه با استفاده از Outlook می توانید ایمیلها را دریافت کنید ولی قادر به ارسال ایمیل نیستید  ، ممکن است اشکال یکی از موارد زیر باشد :

 

1. شما SMTP Authentication را در تنظیمات Email Account برنامه Outlook فعال نکرده اید.  
برای فعال کردن Authentication  می توانید  کلیدهای Alt+Ctrl+S   را فشار دهید، در صفحه باز شده بر روی گزینه Edit کلیک کرده و  از سمت چپ اکانت مورد نظر را انتخاب و سپس گزینه Properties را انتخاب کنید. صفحه باز شده مربوط به تنظیمات اکانت ایمیل (Internet Email Setting) است. وارد تب Outgoing Server  شوید و گزینه My outgoing server requires authentication  را   فعال کنید.
 
 
 
 
2. ممکن است فایروال شما دسترسی به SMTP میل سرور را محدود کرده باشد . 
 
در این حالت آنتی ویروس و یا نرم افزار فایروال موجود بر روی سیستم شما، مانع از دسترسی نرم افزار Outlook به پورت Smtp و در نتیجه ارسال ایمیل می شود. برای رفع این مشکل تمامی نرم افزارهای آنتی ویروس و فایروال را غیر فعال کنید.
 
 
 
3. ممکن است شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت (ISP ) شما دسترسی به SMTP را بسته باشد. 
در این حالت شما نمی توانید از پورت های استانداردی  که برای ارسال ایمیل تعریف شده است استفاده کنید. برای حل این مشکل ایران هاست پورت دیگری را نیز به ارسال ایمیل اختصاص داده است. برای تغییر پورت SMTP وارد بخش تنظیمات اکانت شوید. بدین منظور می توانید کلیدهای Alt+Ctrl+S   را فشار دهید، در صفحه باز شده بر روی گزینه Edit کلیک کرده و  از سمت چپ اکانت مورد نظر را انتخاب و سپس گزینه Properties را انتخاب کنید. وارد تب Advanced شوید و در کادر مقابل Outgoing server (SMTP ) عدد 25 را به  2525  تغییر دهید.
 
 
 
 
 
4. فایل پیوست حجیم
از دیگر دلایلی که می تواند باعث عدم ارسال ایمیل شود وجود فایل Attachment  سنگین در ایمیل شماست. در این حالت ایمیل شما ارسال نشده و در پوشه Outbox قرار میگیرد. در صورتی که فایل حجیمی دارید، بهتر است آن را در وب سایت های File Upload قرار دهید و لینک دانلود آن را در داخل ایمیل برای مقصد ارسال کنید.
 
 
 
نکته : در صورتی که با راه حل های ارائه شده مشکل ارسال ایمیل برطرف نشد، ایمیل اکانت مربوطه را بر روی سیستم دیگری مجددا بر Outlook  ست کنید.  راهنمای تنظیم Outlook را در این لینک می توانید مشاهده کنید.