چگونه به سرویس webmail خود وارد شویم؟

 

برای ورود به حساب ايميل خود آدرس mail.yourdomain را در مرورگر وارد نماييد (به جای yourdomain نام دامنه خود را قرار دهید، برای مثال: mail.iranhost.com )، قابل ذکر است اگر هنوز NS های دامنه خود را به درستی تنظیم نکرده باشید یا اطلاعات Cache مرورگر یا ISP شما بروز نشده باشد، قادر به مشاهده صفحه وب میل از طریق آدرس فوق نخواهید بود. در چنین حالتی نیز می توانید از آدرس IP میل سرور خود به عنوان جایگزین استفاده نمایید. برای یافتن آدرس IP میل سرور سرویس خود، با مطالعه مقالات راهنمای نحوه ورود به قسمت DNS Zone Editor در سرویس های 2003 و سرویس های 2008، به قسمت مذکور وارد شده و آدرس IP مقابل رکورد Mail را در نوار آدرس مرورگر خود وارد نمایید. در صورتي که آدرس را درست وارد کرده باشيد، صفحه زير لود خواهد شد: 

بهتر است برای وارد نمودن نام کاربری، آدرس ایمیل خود را به صورت کامل (در قالب email@yourdomainname) وارد نمایید.
 
 

در صورتیکه اطلاعات کاربری را صحیح وارد نموده باشید قادر به ورود به میل باکس خواهید شد. در صورتیکه اولین بار است که به میل باکس اکانت خود لاگین می کنید، با صفحه زیر جهت وارد نمودن تنظیمات اولیه   SmarterMail از جمله منطقه زمانی، کشور و .... روبرو خواهید شد. از آنجا که این تنظیمات دیگر در دفعات بعدی ظاهر نمی شوند، بهتر است در نخستین ورود خود به دقت تنظیمات مورد نیاز را وارد کنید:

 

 
 
  

و در ادامه در صفحه account recovery میتوانید یک ایمیل آدرس ثانویه را مشخص کنید تا در صورت لزوم و به هنگام فراموش کردن رمز عبور، از آن برای دریافت مجدد پسورد خود استفاده نمایید.

 
 

در پایان بر روی گزینه Save کلیک نمایید.

بعد از لاگین صفحه اصلی SmarterMail یعنی صفحه روزانه خود را مشاهده می نمایید. از این صفحه به امکاناتی نظیر تقویم، ایمیل های دریافتی خوانده نشده، حجم مصرفی و وظایف دسترسی خواهید داشت. 

 
 
 
 

جهت مشاهده راهنمایی ویدیویی نحوه ورود به Webmail همچنین می توانید به آدرس زیر مراجعه فرمایید.

 

http://iranhost.com/videoguide/smartermail/1-login-first.swf

بازخورد

به چه طریقی ایمیل و پسورد برای این پنل در ابتدا داریم؟

===============
پاسخ:

با سلام و وقت بخیر

با احترام، شما می توانید با استفاده از دو راهنمای زیر نسبت به ایجاد اکانت ایمیل در سرویس میزبانی خود اقدام فرمایید:
راهنمای مربوط به سرویس های 2003:

http://support.iranhost.com/kb/a307/email-accounts-pop3.aspx

راهنمای مربوط به سرویس های 2008 و 2012:

http://support.iranhost.com/kb/a421/article.aspx

nima saadati (4/23/2015 در 12:08 PM)