چگونه می توان هاستینگ پلان ایجاد نمود؟

هاستینگ پلان چیست ؟

هاستینگ پلان شامل تعاریفی از محدودیت های منابع برای کاربران می باشد. منابع هاستینگ به معنای مجموعه ای از سرویس ها و امکانات  واقع شده بر روی یک سرور و یا چندین سرور ، میباشد. هاستینگ پلان برای تعریف قالب هایی مشخص برای ارائه هاستینگ به مشتریان کاربرد خواهد داشت.

نحوه ایجاد هاستینگ پلان

برای مشاهده لیست پلان های هاستینگ مربوط به نمایندگان، بر روی گزینه Hosting Planes در قسمت سمت چپ Account menu کلیک نمایید .

 

 


 

با انتخاب این گزینه صفحه ای مشابه تصویر زیر ظاهر می گردد.

 

 

برای ایجاد یک هاستینگ پلان جدید بر روی گزینه Create Hosting Plan  کلیک نمایید. با انتخاب این گزینه صفحه Hosting Plane Detail  که شامل جزئیات بیشتری در این زمینه می باشد، لود خواهد شد.

 

 

فیلد های Name  و Description

با استفاده از این قسمت می توانید نام و توصیف مناسبی را برای هاستینگ پلان خود مشخص نموده  و همچنین آن را برای مشترکین قابل رویت نمایید.

Plan Target

مشخص کننده آدرسی است که فضای هاستینگ مربوطه در آن ذخیره و ایجاد می گردد.  در زمان ویرایش یک هاستینگ پلان توسط اکانت مدیر سرور با دسترسی های کامل، این گزینه تنها می تواند آدرس سرور های فیزیکی یا مجازی باشد. همچنین در زمان ویرایش هاستینگ پلان توسط اکانت نمایندگان این گزینه تنها می تواند بر روی گزینه فضای هاستینگ مربوطه قرار بگیرد.

Quotas

از طریق این قسمت می توانید امکانات و سهمیه های لازم برای هاستینگ پلان مربوطه را انتخاب نمایید و مشخص کنید که کاربران استفاده کننده از این پلان امکان استفاده از چه امکانات و قابلیت هایی را داشته باشند.

نکته : برخی از امکانات و منابع ممکن است غیرفعال باشند که بدین معنا می باشد که قابلیت مربوطه در سرور ارائه دهنده سرویس هاستینگ شما موجود نمی باشد.

همچنین جهت مشخص نمودن محدودیت های مربوط به محاسبه فضای سایت و پهنای باند، گزینه Resource  را تیک بزنید.

 

 

 

 

در صورتیکه تمایل دارید کاربر امکان کار با فایل ها را داشته باشد، باید گزینه System  را تیک بزنید.

همچنین توجه فرمایید که برخی از گزینه ها مانند Web یا FTP  وابسته به گزینه System  هستند، بنابراین در صورتیکه گزینه System  فعال نباشد، شما قادر به ساخت وب سایت و اکانت های FTP در این فضای هاستینگ نخواهید بود.

در برخی از موارد ممکن است مایل نباشید که کاربران به فایل های موجود در فضای هاست دسترسی داشته باشند، در این صورت می توانید با غیرفعال کردن گزینه File Manager ، آن را از کاربران مخفی سازید.

پنجره Web Site Resource

  

 

 

برای تعریف دسترسی برای ساخت وب سایت به کاربر گزینه Web Site را تیک بزنید.

همچنین می توانید حداکثر تعداد وب سایت هایی که می تواند بر روی هاست قرار بگیرد، تعداد گواهینامه های SSL مربوط به هر پوشه ( دایرکتورهای مجازی) را همانند تصویر فوق مشخص نمایید.

دقت نمایید که گزینه های  Dedicated Application Pools ، Custom Security Settings و Custom Default Document که در تصویر بالا با خط قرمز مشخص گردید حتما فعال باشند، درغیر این صورت وب سایت شما لود نشده و یا با مشکل لود خواهد شد.

 

گزینه FTP Resource


 

در صورتی که قصد دارید به کاربران امکان ساختن اکانت های FTP  را بدهید ، گزینه FTP  را تیک بزنید.

و در فیلد FTP Account  می توانید حداکثر تعداد اکانت های قابل ایجاد FTP را مشخص نمایید.

 

 گزینه Mail Resource


 

 

در صورتی که قصد دارید به کاربران امکان ایجاد اکانت های ایمیل، تنظیم نمودن Forwarding و Mailing List اعطا نمایید، گزینه Mail را تیک بزنید.

همچنین در این قسمت می توانید حداکثر تعداد اکانت های ایمیل، Forwarding ها و ...  را تعیین نمایید. با استفاده از گزینه Max List recipients امکان محدود کردن تعداد مخاطبان را در هر ایمیل خواهید داشت.
لازم به ذکر است که امکان استفاده از قابلیتهای
mailing list  و mailing group  را به دلیل جلوگیری از ارسال ایمیل انبوه در میل سرورهای اشتراکی نخواهید داشت

گزینه Max Mailbox Size  این امکان را در اختیارتان می گذارد تا برای هر اکانت ایمیل محدودیت حجمی ایجاد نمایید تا از ازدیاد بی رویه آن جلوگیری کنید. (دقت فرمایید که این امکان در همه میل سرور ها وجود ندارد.)

 

 

گزینه SQL Server 2008 Resource

 

 

 

در صورتی که قصد دارید به کاربران این پلان امکان ایجاد دیتابیس SQL Server 2008 را اعطا کنید این گزینه را تیک بزنید.

همچنین با استفاده از گزینه هایی که در این قسمت وجود دارند می توانید امکاناتی مانند حداکثر تعداد دیتابیس های مجاز بر روی یک فضای هاست، تعداد کاربران دیتابیس، حداکثر سایزی که دیتابیس و فایل های لاگ  می توانند به خود اختصاص دهند، امکان بک آپ و بازیابی دیتابیس و همچنین Truncate دیتابیس را فعال و مشخص نمایید. (Database Truncate سرویسی است که قابلیت حذف فایل های لاگ دیتابیس که با فرمت .LDF و با حجم زیادی ایجاد می گردند را در اختیار کاربر قرار می دهند، که با استفاده از آن می توان از اشغال فضای زیاد از حد توسط دیتابیس جلوگیری کرد.)

 

 

گزینه MYSQL 5 Resource

 

 

 

 

 

در صورتی که قصد دارید به کاربران این پلان امکان ایجاد دیتابیس MYSQL را اعطا کنید این گزینه را تیک بزنید.

همچنین می توانید حداکثر تعداد مجاز برای ساخت دیتابیس و حساب های کاربری و همچنین فعال یا غیر فعال بودن قابلیت هایی مانند Backup, Restores  و Truncate را تعیین فرمایید.

 

گزینه DNS Resource

 

 

 

 

 

 

دقت فرمایید که این گزینه حتما باید فعال باشد، درغیر این صورت، گرچه بازهم امکان  ساخت وب سایت و ایجاد دامین در WSP وجود دارد،  اما به دلیل غیر فعال بودن DNS، نام وب سایت مورد نظر شما ترجمه نشده و سایت لود نخواهد شد.

 

 

گزینه Statistics Resource

 

 


 

با فعال کردن این گزینه تمامی کاربران قادرند تا از امکانات Advanced Statistics ، مانند دیدن آمار بازدید سایت خود استفاده نمایند.