چگونه می توان Drupal را در کنترل پنل WSP نصب نمود؟

از طریق آدرس : cp.yourdomain  ( به جای yourdomain  نام دامین خود را وارد نمایید ) وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

در قسمت Databases گزینه   MySQL 5.x را انتخاب نمایید.

 

 

 

جهت ایجاد دیتابیس با نام دلخواه در صفحه جاری روی گزینه Create Database کلیک نمایید.

 

در پنجره  ظاهر شده نام پایگاه داده و کاربر مجاز به استفاده از آن را مانند  شکل مشخص نمایید و  بروی گزینه Save کلیک نمایید.

 

 

حال بر روی "Create User " کلیک نمایید و در صفحه جاری یک نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس مورد نظر با نام دلخواه وارد نموده و تیک کنار نام دیتابیس مربوطه را زده و سپس روی گزینه Save  کلیک نمایید.

 

 

حال بر روی "Create User " کلیک نمایید و در صفحه جاری یک نام کاربری و رمز عبور برای دیتابیس مورد نظر با نام دلخواه وارد نموده و تیک کنار نام دیتابیس مربوطه را زده و سپس روی گزینه Save  کلیک نمایید.

 


در این مرحله به قسمت File Manager  بروید. فلدری به نام دامین شما ایجاد شده است ، آنرا انتخاب نمایید در صفحه جاری برروی آیکون قفل مقابل فلدر  wwwroot  کلیک نمایید.

 

 

گزینه Write  را برای نام کاربری دامین خود انتخاب کنید و سپس بروی گزینه Save  کلیک نمایید.

 

 

حال روی فلدر wwwroot کلیک نمایید و فایل زیپ CMS  را با کلیک برروی گزینه Upload ،  آپلود نمایید. (می توانید با استفاده از نرم افزارهای جانبی نیز مانند Cuteftp فایل زیپ را upload نمایید. برای اطلاعات بیشتر جهت آپلود فایل از طریق نرم افزار به لینک روبرو مراجعه فرمایید : http://support.iranhost.com/KB/c187/ftp.aspx )

بعد از Unzip شدن فلدر ، کافیست در مرورگر آدرس سایت خود را وارد نمایید بعداز گذشتن از مرحله ابتدایی صفحه پیکربندی ذیل ظاهر می شود:

 

در این صفحه نام دیتابیس ، نام کاربری دیتابیس و رمز عبور مربوطه را به ترتیب در فیلدها وارد نمایید. با کلیک روی "گزینه های پیشرفته " آدرس دیتابیس سرور را نیز وارد نمایید.

نکته : برای یافتن آدرس دیتابیس سرور ، به بخش Databases  کنترل پنل هاست خود رفته و روی گزینه Browse Database (که مقابل نام دیتابیس موجود قرار دارد ) کلیک نمایید. در صفحه جاری  همانطور که در شکل زیر نمایش داده شده است ، آدرس آی پی سرور بانک اطلاعاتی در آدرس بار موجود می باشد.

 

 

(لازم به ذکر است که می توانید از این صفحه برای اتصال به قسمت وب بیس دیتابیس نیز استفاده نمایید.)

همچنین می توانید با وارد شدن به کنترل پنل هاست از مسیر Domains > yourdomain > Edit DNS zone Records و مشاهده  Data مربوط به رکورد mySQL آدرس IP مربوط به دیتابیس سرور را مشاهده و استفاده نمایید.
(امکان استفاده از آدرس :
mysql.yourdomainname   را نیز خواهید داشت)

 بعداز وارد نمودن اطلاعات مربوطه با زدن دکمه "دخیره و مرحله بعد" به پنجره بعد خواهید رفت.

 

 

 

در این پنجره برنامه های مورد نیاز (افزونه ها ، زبانها )شروع به نصب شدن می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

منتظر بمانید تا موارد مورد نیاز به طور کامل نصب شوند . بعد از اتمام نصب، پنجره زیر ظاهر می شود.

 

در این پنجره مشخصاتی مانند ایمیل و نام کاربری و رمز عبور برای ورود به صفحه مدیریت را وارد نموده و روی گزینه مرحله بعد کلیک نمایید.

برای ورود به صفحه مدیریت از آدرس http://domainname/?q=user استفاده نمایید.